| Remidet123 a întrebat:

Ce alegeti Adidas Sau Nike( de la haine pana la adidasi)?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici una, prefer New balance happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nike

| dullcat a răspuns:

Niciuna. Atat hainele cat si incaltamintea sunt fabricate de oameni care sunt tratati precum sclavii moderni. Abuzati si batuti, salarii de nimic, nici macar minimul pe economie, dar aleg sa munceasca in acele conditii fiindca nu au de ales. Sunt folosite materiale ieftine, sintetice, pretul de producere e de mult mai ieftin decat cel din magazine, de fapt platesti doar firma. Fiindca aceste companii sunt atat de avide dupa bani, in fabricile lor lucreaza si copiii care ar trebui sa fie la scoala.

Recomand 2 video-uri pe tema asta. E important sa vorbim despre realitatea din spatele acestor branduri.
- https://www.youtube.com/watch?v=2no2L-5-yfI
- https://www.youtube.com/watch?v=r47E3w0r4AE

Iar ca fapt divers asta e valabil si pentru brandurile de haine cele mai cunoscute(h&m, zara, etc).

| Lioana a răspuns:

Eu prefer Nike.

| ReddY25 a răspuns:

Ambele,sunt foarte multumit

| blackann a răspuns:

Balenciaga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer Nike. Am lucruri nike cumpărate din showroom sau originals. Încă am și azi unele lucruri cumpărate în 2015. Din showroom adidas am cumpărat o pereche de pantaloni care s-au decolorat într-o singura vara.
Iar comparând puma cu nike, cum mai zice cineva. Am cumpărat anul trecut adidasi puma si s-au făcut varza într-un singur an. Asta comparând și aici cu adidasi Nike cumpărați cu 1 an înainte sa iau Puma, iar adidașii nike ii am și azi. Am purtat concomitent și Puma și Nike, iar Puma cumpărați mai târziu s-au distrus mai repede ( mai ales materialul din spate care te roade la călcâie +. Talpa tocita).

| AdioTPU a răspuns:

Nici una. Prefer Puma.

| Ree07189 a răspuns:

Eu mi am luat și de la naik și de la adidas și par în regula de la ambele firme dar prefer mai mult naik