| lya18 a întrebat:

Ce anume îmbătraneşte o faţă?
De ex, machiaj, coafura, alti factori?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Coafurile scurte, baza dreapta, parul cret.
cat despre machiaj:creionul de ochi intens, machiaj mana sub sprancene,
sa nu mai vorbesc de riduri, expresia fetei si alte lucruri, cum ar fi fumatul

4 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Un factor foarte important în îmbătrânirea unei feţe este soarele. Mai exact, expunerea (fără protecţie mare) la soare, ridează foarte mult faţa. Un alt factor este frigul, mersul prin vânt rece. De fapt, tot ceea ce contribuie la uscarea (dehidratarea) epidermei feţei.
Un alt fenomen care poate îmbătrâni o faţă este legat de modificările mari în greutate, ale pesoanei în cauză. Cei/cele care slăbesc mult, apoi iar se îngraşă, iar slăbesc şi tot aşa, ajung să îmbătrânească mult mai repede, mai vizibil decât cei/cele care-şi menţin o masă corporală relativ constantă.

| Afdsa a răspuns:

Ridurile, capatate de la stres, incruntare si varsta.

| CybeRAthlete a răspuns:

Tutun, machiaj exagerat, pur si simplu trasaturile fetei, emotiile dese la care supui trasaturile fetei, sunt multi factori...
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fondul de ten imbraneste `, efectul lui se vede in timphappy`
machiajul in exces... happy si bineinteles demachierea.happy
o`zi frumoasawinking