| evelynne a întrebat:

Ce-as putea folosii impotriva iritatiei atunci cand ma epilez la axile cu aparatul?sad imi apar bubite si imi mai curge si sange.

Răspuns Câştigător
| SabinaRsT a răspuns:

Un sfat pe care ar fi bine sa-l iei in considerare... Din cauza curentului provenit de la epilator la axile si in zona inghinala se pot profuce ganglioni(galme ) din care poate rezula cancerul la axile poti face cancer la san si inghinal cancer de colon, sfatul meu este sa te epilezi cu benzi sau ceara e mult mai rapida nu irita si nu sunt riscuri. In caz ca nu vrei sa iri in considerare sfatul meu dupa epilare poti folosi o crema hidratanta pe baza de aloe vera aceasta crema reface pielea. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| membrugirl2010 a răspuns:

Pai exista o crema de dupa epilat care calmeaza zona.

| ioanaioana a răspuns:

Sunt produse speciale la farmacie, poti lua de acolo

| spOOki96 a răspuns:

Pai te poti da cu crema cu aloe vera. Dupa un timp pielea ta se va obisnui si cu timpul vei scapa de aceste bubitse si nu iti va mai curge sange. Sper ca ti-am fost de folos.big grin