| ՀԷՑ a întrebat:

Ce as putea sa folosesc pentru albirea dintilor?big grin[mentionez ca nu ii am foarte galbeni, sunt "normali" ca sa zic asalaughing]

Răspuns Câştigător
| paramore_7972 a răspuns:

este o pasta de dinti cu ambalaj albastru care se numeste signal sau ceva in genu. e foarte buna!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poti sa te speli pe dinti o data la 7-10 zile (nu mai des!) cu bicarbonat sau sare. Dintii tai se vor albi vizibil. Succes!

| St3fa a răspuns:

Buna!
A urmat fratele meu un tratament, i-a facut din plastic si din ceramica dintii cu gingie asa in forma lor si i-a dat un fel de gel sa si-l puna noaptea in acel cauciuc si dimineata ii erau albi! Desigur trebuia sa se spele pe dinti cu Sensodain.Tratementul costa intre 400-500 de lei!
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| LoveJames a răspuns:

Eu am folosit sare o data pe saptamana si mi sa-u mai albit putin. dar am auzit ca se gaseste la farmacie(din caz de vrei ceva garantat)o pasta de dinti la 50 ron(mi s-a spus ca merita)

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| DarkDream a răspuns:

O pasta de dinti pentru albirea dintilor eu as zice sa fie colgate laughing daca nu poti merge la dentist si faci un tratament ceva da aia e cand ai dinti galbeni nu cum zici tu sper ca te-am ajutat laughingwinking

| ՀԷՑ explică:

Folosesc bicarbonat si se albesc insa nu dureazasad

| Mary592 a răspuns:

Argila e foarte buna, pui argila pe periuta, apoi pui pasta de dinti... e foarte buna ti-i albeste imediat dar ar fi si mai bine daca te-ai spala macar de 5 ori pe saptamana cu argila. Poti sa faci comanda pe net, nu mai stiu cat costa, parca 30 sau 40 de RON per kg.