| anonim_4396 a întrebat:

Ce bijuterii ar merge la o rochita bej? Adica cam ce culoare.

11 răspunsuri:
| Yosifica a răspuns:

Culoriile:negru,alb, roz, bej, culori deschise galben ai putea

| Pinnacolada a răspuns:

Depinde de rochita pot merge accesorii aurii sau un lant lung portocaliu aprins. corai sau un ceas frumos negru sau alb.:*

| ralu_1668 a răspuns:

Eu as pune aurii ori rosii, ca sa iesi un pic din anonimat

| ancutzika27 a răspuns:

Negre

| DyaElla a răspuns:

Beju e o culoare calda, nu e stridenta. Daca rochia are si alte culori pe ea, de ex : dantela roscata, te vei asorta de fel ca bijuterii sau accesorii de aceiasi culoare.
Daca rochia este simpla si vei sa ii dai u insuti putina stralucire poti purta bijuterii (colier, inel, bratara, cercei) sau accesorii (geanta, agrafe, cordelutze etc) de culoare neagra, maron brun, grena, bej f inchis, alb. Daca le asortezi in felul asta vei avea un look clasic, foarte placut, unic, ce iese in evidentza.
Ma refer la bejul asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau la cel mai albicios...
La bej- gri poti folosi bujuterii, albe- stralucitoare, negre-lacuite, sau o noanta de rosu inchis.
Nu uita sa asortezi pantofii cu geanta si manichiura

| crysmaria a răspuns:

Ar mergetongue

bijuteri negre se potrivesc la oricetongue
sau si albe in situatia tatongue

| Alissonn14 a răspuns:

Pai ar merge niste bratari albe si niste cercei mai luni tot albi.Acuma depinde, daca vrei sa pui o pata de culoare, ia-ti ceva colorat.

| CookieMonsterDeea a răspuns:

La hainele bej de cele mai multe ori se foloseste culoarea maro, pentru ca da bine in contrast si arata sic. Poti incerca ceva auriu si chiar negru! Insa fi atenta sa se potriveasca si cu pantofii! Succes

| deea_5313 a răspuns:

Ceva mai colorat...mai plin de viata dar nu albastru

| nadyank a răspuns:

Bijuterii negre, albe, maro, chiar si mov http://www.argintarie.ro/......348-p.html

Răspuns utilizator avertizat