| Pisoiasul a întrebat:

Ce coafuri frumoase stiti? Am parul pana la sani si vreau sa incerc coafuri noi. P. S: nu par lasat la voia intamplari macar cu clame funde ceva... DAU FUNDA SHI RESTUL VOT

Răspuns Câştigător
| Pixel2009 a răspuns:

~Îţi împleteşti codiţe, mai late sau mai subţiri şi le pui cum vrei, le înfăşori cum îţi vine.
~Îţi faci un coc de balerină în vârful capului sau unde vrei tu astfel : îţi prinzi o coadă apoi înfăşori părul în jurul acesteia şi îl prinzi cu clame
~Fundele sau clamele le pui cum vrei tu... nu cred că ţi`aş putea explica cum anume pe net
~2 codiţe la baza gâtului sau unde crezi că arată cel mai bine
~Iei câtva păr din frunte [ nu ştiu dacă exprimarea e corectă ] şi îl dai peste cap şi îl prinzi
~Iei nişte şuviţe de deasupra urechilor şi le prinzi la spate [ dacă îţi ajunge poţi să îl impleteşti
~o codiţă drăguţă într`o parte
~ o coadă simplă sus [ poţi să îl prinzi şi cu câteva clame de`a lungul cozii ]
~ Poţi folosi un rac, mai mare sau mai mic. Nu e neapărat să îţi prinzi tot părul cu el [ pentru mai multă stabilitate prinde`l prima dată în coadă apoi ridică`l şi prindel cu racul ]
Cam asta îmi fac eu... Am părul puţin mai scurt decât al tău, cu 3 cm deasupra sânilor :d