| DarkShina5566 a întrebat:

Ce crema de corp sau gel de dus imi recomandati pentru a scapa de celulele moarte?

5 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Cea mai simpla metoda e sa combini gelul tau normal de dus cu zahar/seminte de fructe macinate, sau ca si o crema exfolianta poti combina un ulei de masline cu zat de cafea, zatul de cafea ajuta foarte mult la exfoliere si la indepartarea celulitei. Sper ca te-am ajutat

| SimoFralala a răspuns:

Heii! Incearca Bubble Bath de la Sephora sau Essentielles Shower Gel de la Vichy.
Nu uita si de body scrub: o data pe saptamana este mai mult decat necesar sa iti masezi pielea pentru a inlatura celulele moarte. Poti alege un exfoliant cu particule de moringa sau pudra din seminte de lotus.

| BombonicaXD a răspuns:

Draga mea, cu gel de dus sau crema nu scapi de celulele moarte. Crema are rol de hidratare, gelul de dus de curatare. Daca vrei sa scapi de celulele moarte foloseste un scrub (exfoliant, gomaj). Poti sa folosesti din comert (Cellulight-Elmiplant, Senses-Avon, Sweedish Spa-Oriflame, Milk & Honey-Oriflame, Planet Spa-Avon, etc.) sau facut de tine : amesteci zat de cafea (anticelulitic) /malai (pentru exfoliere usoara, il poti folosi si pe fata) /zahar brun (pentru piele catifelata) cu smantana oriulei de migdale sau jojoba ori miere (daca ai pielea uscata) / lapte sau apa(daca ai pielea normala). Alegi ingredientele in functie de ce efecte vrei sa obtii si ce tip de piele ai.

| QuiPp a răspuns:

BUNA
EU am un gel de dus''Exfoliant Anticelulita" l-am cumparat cu 11-12 lei din kaufland, se num. HerbageN

Răspuns utilizator avertizat