| cryss_6160 a întrebat:

Ce crema pot folosi pentru a nu-mi mai aparea punctuletele acelea rosii dupa epilarea cu ceara?
Dau funa+vot!

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Acele puncte tot vor aparea.Gandeste`te ca tu,prin epilare, iti zmulgi practic firele de par. Locul unde a fost radacina ramane gol, iar pielea reactioneaza prin inrosire.Este inevitabil.Ai putea totusi folosi crema dupa epilare(eu folosesc Skin so soft de la Avon).Are un efect calmant de lunga durata si inlatura roseata

2 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Balsam dupa epilarewinking

| chels95 a răspuns:

Apa termala avene sau ceai de musetel. Trebuie sa fie ceva calmant.