| Anonim777777 a întrebat:

Ce creme pentru coșuri la un preț accesibil recomandați?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapunul nu costa nimic si o curatare mecanica a porilor fetei inainte (malsai amestecat cu calbuc de sapun), va tine fata curata si nu se vor mai forma puncte negre care infunda porii, inflamandnu-i si asa ajung sa se faca bubele pe fata.
Spala fata cu apa calda si sapun dimineata si obligatoriu seara, fiindca atunci este incarcata cu praf, transpiratie si mizeri care infunda porii, fac puncte negre si apoi bubele.

| Hyperion7 a răspuns:

Poți atașa o poza cu fața ta? Sa vedem ce leziuni, ai mai exact?

| Miriaem a răspuns:

Nu există.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut! Recomand crema de piele alcoviron!

| Maeriem a răspuns:

Nu-s bune.

| laptecucereale22 a răspuns:

Depinde ce fel de cosuri ai, poate fi o problema hormonala sau cosuri de la pubertate care sunt hormonale si oricat ai da cu chestii pe față ele tot apar, cel mai bine e sa te duci la dermatolog sa stii macar ce fel de cosuri/acnee ai, dar din propria experiență, e posibil sa iti recomande produse scumpe(luand in considerare că există alternative mai ieftine). eu am observat ca daca te cureți cu săpun/gel de curățare cu o perie de față se curăță mai bine porii decat doar cu mana. in principal coșurile pot apărea cand ai fața uleioasă+altă "murdărie" care se acumulează pe timpul zilei. mie dermatologul mi-a spus sa folosesc cicaplast doar dupa ce mi-a facut un peeling care irita pielea, asa ca nu lua cicaplast pentru ca e doar in cazuri extreme nu doar pentru cosuri, este foarte concentrat si uleios si se poate sa faci mai rau daca te dai cu el pe cosuri, mai ales daca ai pielea uleioasă. ai putea lua un ser cu acid salicilic.

| Marianaetanita a răspuns:

Încercă argilă verde, face minuni poți folosi și o spumă de curățare pentru ten acneic, și La Roche posay cicaplast, pentru calmare, dar îți recomand un control dermatologic.

| Denisa83973q a răspuns:

Depinde de care coșuri ai, cel mai bine e să te duci la dermatolog și el îți va recomanda creme.Vor fi puțin mai scumpe, între 50-100 lei dar dacă vrei să ai un ten frumos trebuie sa faci niște "sacrificii". Poti începe să strângi bani de pe acum.Cu creme ieftine tenul nu o să schimbe niciodată. Poate o lună două îți dispar dar după …oribil