| printessita a întrebat:

Ce culoare ar trebui sa folosesc la fardul de obraz daca sunt bruneta? am tenul mai inchis putin! plss rasp!

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Depinde si ce machiaj iti faci.
nuantele de piersica, cred ca ti s-ar potrivi mai bine

| Beatrice_5910 a răspuns:

Piersica...cu particule aurii poti chiar si un roz tot cu particule aurii.

| Adelina102 a răspuns:

Hai sa-ti zic eu trucuri ca sa arati bine.Si eu is creola si bruneta.Am incercat si roz dar apoi arat ca o paitza.Am incercat portocaliu deschis dar e prea ciudat.Mi-am cumparat de la avon nuanta russet pe care o ador si mai folosesc cand vreau un look natural pudra de fata in culoare mai inchisa( maronie gen bronz) si ma fac pe pometi putin.Un truc pentru a face niste umbre in obraz cum is tipele din reviste mai ales daca ai obraji mai proeminenti, iei cu pensula de pudra putin fard maro mat gen asta http://shopping.flu.ro/......ntens.html si te faci chiar sub osul din obraji dar foarte putin. Uite la poza asta la obraji.Asa o sa-ti arate:D http://chocolatfollie.files.wordpress.com/......nger-1.jpg

| blackangel_7400 a răspuns:

Roz pal si in cantitati mici.

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Foloseste perlele bronzante de avon in loc de fard de obraz.
ti se vor potrivi de minune.

| 0whatever0 a răspuns:

Eu as prefera sti. culoarea capucinolui cu frisca eu asa zichappy