| Didi_5064 a întrebat:

Ce culoare de fard se potrivesc cel mai bine la ochii mici si albastrii?

Răspuns Câştigător
| MysticWayz a răspuns:

Buna!
Parul este foarte important in alegerea machiajului. Explicatia este simpla: parul iti incadreaza fata ca o rama si influenteaza nuanta tenului. Prin urmare nu poti neglija culoarea parului atunci cand iti alegi culorile de machiaj.
Blondele arata cel mai bine machiate in tonuri usoare, pastelate. Tonurile inchise creeaza un contrast prea evident si dau un aer sever. Blondele cu ochi caprui: nuante deschise de gri, bej, maro, auriu (pentru zi), tonuri de albstru mediu si inchis, albastru electric, roz, mov intens, pruna, indigo (pentru seara)
Blondele cu ochii verzi: nuante neutre de gri, combinatie intre gri si lila sau mov de intensitate medie
Blondele cu ochii albastri: auriu
Machiajul pentru parul saten deschis
Parul saten deschis da impresia unui ten tern, astfel trebuie iluminat in culori neutre si in tonuri vii.

Pentru ochii albasri se potriveste cel mai bine o culoare deschisa.
Pentru mai multe detalii, intra aici :
http://beautyrevealed.wordpress.com/......a-ochilor/

5 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Culoarea pielii,nu merita sa incarci.Un maro mai inchis sau deschis depinde de ten. Daca incarci, arata urat. Lasa mai natural si cu siguranta ti se va spune ca ai ochi de cristal.

App, eventual da`ti si cu rimel daca ai ochii mici.winking

| BoOoMbOnik a răspuns:

Ochii albastri se scot bine in evidenta cu fard albastru. Funda? te rog. mersi

| adelina_4553 a răspuns:

Si eu am ochii albastrii.cred ca un mov inchis te ar prinde bine.eu ma dau si cu rimel si dermatografhappy

| tequila777 a răspuns:

Ne alegem machiajul in functie de culoarea ochilor dar si pentru a ne accentua trasaturile frumoase. Fiecare nuanta de piele si de ochi, la care se adauga si forma a fetei, are calitatile sale diferite. In consecinta, trebuie sa optezi pentru umbrele si culorile care le accentueaza.

Iata aici niste sfaturi chiar bune in ceea ce priveste machiajul ochilor albastri - mie mi-au placut explicatiile:

http://femina.rol.ro/......bastri.htm

Iar aici ai si cele mai misto trenduri de anul acesta :

http://www.verze.ro/......-2011.html