| IuliaIvan16 a întrebat:

Ce culoare de machiaj ar trebui sa folosesc daca am ochii albastri si parul saten deschis? thinking

Răspuns Câştigător
| cupydo0n a răspuns:

Incearca sa citesti cateva articole de aici : http://www.petocuri.ro/......eusit.html

O zi buna.

2 răspunsuri:
| xXPsychO983 a răspuns:

Nuanţele recomandate pentru machiajul ochilor albaştri sunt în primul rând cele derivate din nuanţa complementară – portocaliu. Cu toate acestea, dacă ai ochii albaştri îţi vor stă de minune şi fardurile în nuanţe de auriu, oranj, roz auriu, roşu-violet, roz-bej, argintiu, gri-albăstrui, burgundia, maro roşcat, bronz, kaki şi negru. big grin

| Mihaitza009 a răspuns:

De preferat o culoare deschisa care sa se asorteze cu bluza ta ca sa dea bine la aspect