| DeeaLove08 a întrebat:

Ce culori de oja preferati si cat de mari aveti unghiile? dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Diana_6668 a răspuns:

Eu as prefera o manichiura frantuzeasca, deci culoare este alb.Am unghiile medii! Deci, sfatul meu:pentru. revelion manichiura frantuzeasca!, Nu este greu, poti sa ti-o aplici singura. Sper ca ti-am fost de ajutoor.@:*@

13 răspunsuri:
| Patricia a răspuns:

Negruoh go on am unghiile scurte

| larousee a răspuns:

Eu am obsesie cu ojele. in functie de stare mi le fac
roz,
mov,
gri,
albastre inchis
sau negre
si marimea lor e cam ca in poza asta
http://makeupforlife.net/......stones.jpg

| Kerli a răspuns:

Culori : negru, bordo, verde inchis, albastru inchis, alb
lungime : medie(pana pe la varful degetelor)

| saymoon a răspuns:

Nu am unghiile mari, sunt destul de mici, pentru ca nu am timp sa le aranjezi mereu, si nu vreau sa am unghiile murdare asa ca mai bine scurte si curate.
Iar la capitolul oja le prefer pe cele colorate : verdele ( in mod special), albastru, rozul aprins, negru, dintr acestea. Merg foarte bine pe unghiile scurte, si consider ca sunt foarte frumoase mai colorate, mai funny. Ma reprezinta.
La multi ani, Andreea.

| Anonim69 a răspuns:

Hm, le am mici dar imi place mult albastru`big grin

| Aleeeeeeee a răspuns:

Am unghiile destul de mari, toata lumea ma intreaba daca sunt false. De obicei nu mi le du cu oja. Acum le am date cu oja neagra si sunt taiate mice [ nu pana in carne, nu suport sa vad pe cineva cu unhiile taiate poana in carnehee hee ] :d.

| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:18&biw=1144&bih=611
roz
mov
rosu
negru
albe
gri
maro
grena
verde
galben
sclipici
lac
corai
:).

| Izz a răspuns:

Alb, negru, oja cu sclipici, nuantele deschise.eu nu am unghiile mari le am medii.

| ιυвιтα a răspuns:

Mie imi plac ojele cu sclipici!
Culori:roz, mov, alb, crem, cappucino.am aceste culori de oja si le folosesc cel mai mult, mi se par feminine, finutze!
Eu am unghiile destul de lungi insa le intretin greu deoarece mi se rup!
Fundita?

| AnnaS98 a răspuns:

Eu folosesc negru, roz, alb, ceva cu sclipici si mai am altele, printre care o oja de culoarea pielii, cam ca ciorapii lui bunica dar vin toate culorile foarte bine pe unghii

| KatJolie a răspuns:

Depinde si ce fel de culoare crezi ca te reprezinta.de ex daca esti nervoasa automat o sa iei ceva.inchis...
depinde acum.
am unghiile medii.si oja ti.am zis. depinde de starea de spirithee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu, la ocazii speciale, dar in majoritatea timpului maro deschis sau lac transparent. iar unghiile mele sunt de jumatate de cm. :d funda?

| Miru_7720 a răspuns:

Oja de culoare neaga este foarte cool. mie chiar imi place. unghiile mele sunt destul de lungi dar nu axagerat.culoarea imi aduce aminte de mister