| allemyl a întrebat:

Ce decoloreaza cel mai bine si mai repede parul? adica in afara de vopsea decloranta sau din astea.Ex.:lamaia, frunzele de nuc...etc.

3 răspunsuri:
| georgiana967 a răspuns:

Mierea,uleiul de masline, lamaia in niciun caz frunzele de nuc.Repede nu o sa ti-l decoloreze trebuie sa ai rabdare si sa aplici la fiecare spalare solutia urmatoare:150 grame de miere
- 5 linguri de ulei
- 3 linguri apa calda

ar trebui sa aiba o consistenta vascoasa.
in ambele cazuri trebuie amestecat continutul cat sa fie omogen si intins foarte bine pe par, sa acopere tot.

ca la orice masca, e ideal sa se acopere cu o folie de plastic si apoi cu un prosop incalzit pentru actiune mai buna si pentru a nu curge pe bluze, papuci, gresie, parchet etc.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite acest articol,
http://iheartcolorz.wordpress.com/......-l-strici/
Pa,pa!

| georgiana967 a răspuns:

A,si am uitat sa iti spun ca poti folosi si ceai de musetel,te clatesti cu el dupa ce te speli pe cap, dar la fel trebuie sa persisti, nu trebuie sa te astepti la mari minuni, deschide parul doar cateva tonuri, dar e natural si merita incercat