| ORGiGii a întrebat:

Ce efect are machiajul(mai ales fondul de ten corectorul si pudra) asupra tenului?

3 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Cosmeticele contin plumb, iar efectele negative asupra tenului se vor vedea peste cativa ani. Poti incerca sa folosesti cosmetice naturale, cum sunt acestea pe baza de aloe vera. Sunt pe locul 4 in lume si sunt pe baza de aloe vera http://forever-aloe-vera.eu/produs/category/sonya/cosmetice-naturale

| Ahlexxa a răspuns:

E mai bine sa nu folosesti fond de ten deoarece nu lasa tenul sa respire si o sa ai in timp bube si mici "gauri " in piele... pudra e ok daca nu e in exces.

| fluturash_4893 a răspuns:

Pai dc ai o varsta destul de inaintata peste 30 de ani e bine sa folosesti dar dc esti inca tanara si ai doar cateva imperfectiuni la fondul de ten pentru ca la fiecare demachiere s-ar putea sa ti se lase pielea si cu timpul nu o sa mai faci fata...sadsadsi dc e de proasta calitate poate sa iti apara niste bubite asemanatoare cu multe zgarieturi la un loc sper ca te-am ajutatbatting eyelashesbatting eyelashes