| TheBlackSwan a întrebat:

Ce este un BB cream?

Răspuns Câştigător
| AsyMe a răspuns:

PRODUS COSMETIC MULTIFUNCTIONAL
BB Cream = baza + fond de ten + corector + machiaj natural + protectie solara + hidratant + control asupra secretiei de sebum + proprietati de vindecare ( regenerare a pielii, inchiderea porilor, tonifiere )

- Crema BB acopera problemele pielii intr-un mod natural si placut pentru piele, chiar si folosind o cantitate mica, si uniformizeaza culoarea pielii
- Potrivita pentru toate tipurile de piele
- Dupa o utilizare de 15-20 minute imita culoarea naturala a tenului
- De asemenea protejeaza tenul gras, pentru o piele curate si ingrijita
- Adaugand efectul rehidratant, crema BB reda conditia optima a pielii, ce poate oferi mai multa hidratare
- Problemele tenului mixt pot fi camuflate in mod natural, astfel culoarea intunecata si mohorata a tenului devine luminoasa si stralucitoare.
Funda? big grin

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu am tenul mixt, gras pe alocuri, uscat si sensibil, iar BB cream de cand a aparut in iarna la greci, pot sa spun ca e perfecta tenului meu. Oricum e ff bun si ca fond de ten, are acoperire cat de cat, depinde de tenul fiecareia... la baza ochilor pentru a-i mai accentua aplic inainte corect dupa care bb cream. Am vazut-o si in Romania ca a aparut si cred ca imi voi lua inca una.

| SheCanFlyy a răspuns:

Exact ce au spus cei de mai sus numai ca BB cream de la garnier nu seamana deloc cu o BB cream.

| pixie17 a răspuns:

Iti spun simplu ca BB cream este acelasi lucru cu tinted moisturizing.In plus ea ar trebui sa mai contina SPF. Daca vrei sa stii asta pentru ati face o idee despre BB cream de la garnier eu nu ti l-as recomanda pe tipul de piele mixt mai ales gras.Ai putea sa incerci daca ai ten normal/sensibil/uscat. P. S.:Ai grija cu nuanta.

| SheCanFlyy a răspuns (pentru pixie17):

Bb cream nu e acelasi lucru cu tinted moisturizer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o crema coloranta menita sa-ti uniformizeze tenul. Nu ia in nici un caz locului fondului de ten pentru ca nu are o acoperire completa. De regula are si SPF.

Întrebări similare