| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii sa fac pentru a-mi mai  ridica sanii?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flotari

| selef a răspuns:

Uci -cuci.

mlm
| mlm a răspuns:

Abdomen: ridicari de trunchi din culcat pe spate cu genunchii ridicati: 1 serie x 40 repetari( pentru incepatoare 20 repetari );
2. Sapte - culcat facial - extensii de trunchii 2 seriii x 25 repatari, pauza 2-3 minute intre serii;
2. Pectorali: lucru cu gantere pentru piept - 3 serii x 10-15 repetari, pauza de 2-3 minute intre serii ( bratele ridicate lateral, coatele in flexie, apropierea antebratelor) se poate lucra tot din culcat pe spate;
3. Umeri: impins din culcat cu gantere - 3 serii x 10-15 repetari, pauza de 2-3 minute intre serii;
4. Biceps: flexii alternative cu gantere - 3 serii x 10-15 repetari, pauza de 2-3 minute intre serii;
5. Triceps: flotari la perete - 3 serii x 10-15 repetari cu pauza de 2-3 minute intre serii.
Exercitii:
1. Abdomen: ridicari de trunchi din culcat pe spate cu genunchii ridicati - 1 serie x 40 repatari ( incepatoare 20 ) SAU pana la epuizare;
2. Coapse: fandari cu gantere alternativ cu fiecare picior - 3 serii x 10-15 repetari, pauza de 2-3 minute intre serii;
3. Fesieri: urcari pe scaun sau banca alternativ cu fiecare picior - 3 serii x 10-15 repetari, pauza de 2-3 minute intre serii;
4. Gambe: ridicari pe virful unui picior cu o gantera in mina opusa - alternativ cu fiecare picior - 3 serii x 10-15 repetari cu pauza de 2-3 minute intre serii.
Sper ca iti vor fi de mare folos.

| sese a răspuns:

Draga mlm nu se apuca de culturism. Poate un doctor estetician te rezolva.

| MissD a răspuns:

Eu stiu ca un exercitiu foarte eficient este sa stai jos dreapta si sa iti presezi mainile in dreptul sanilor timp de 5 secunde de cate 10-15 ori.