| Cristinaaa57 a întrebat:

.ce faceti ca sa nu vi se mai scurga fondul de ten de pe fata la caldura? daca am tenul gras si mixt mai are rost sa mai aplic o crema inainte sa aplic fondul de ten?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu nu am problema asta, dar exista cateva solutii.
Asa cum a zis cineva mai sus poti incerca pudra in locul fondului de ten.
De asemenea, poti incerca o baza de machiaj in loc de crema de fata. De regula, ajuta un pic mai mult in fixarea machiajului.
Si pe deasupra ca sa fii sigura poti lua un spray de fixare a machiajului. Fie un astfel de spray, fie un spray pe baza de apa, gen apa termala. Spray de fixare a machiajului gasesti la MAC, am o prietena care foloseste si este foarte multumita de el. Iar apa termala gasesti in orice farmacie de la Vichy, Uriage, La Roche Posay sau alte branduri.
Insa ceva inainte de fondul de ten trebuie sa aplici intotdeauna, daca nu vrei sa te trezesti cu cosuri sau cu un ten imbatranit prematur.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca fondul de ten pudra sau revoln color stay care mentin tenul mai bine mat. Aplica si putina pudra peste. La Benefit exista primer pentru ten gras si exista si un baton pe care-l aplici in timpul zilei peste machiaj pentru a obtine acel aspect mat, gama se numeste the porefessional. Exista si servetele pentru absortia sebumului din timpul zilei.

Eu n-as mai aplica o crema ci un primer inainte de fond de ten. Crema as aplica-o cu o ora inainte si as spala-o inainte de machiaj.

| NightcoreMusic a răspuns:

Rezolvarea este. FONDUL DE TED PUDRA, Nu acela apos