| CocalaraRockerita89 a întrebat:

Ce faceti cu hainele pe care nu le mai purtati? Le dati sau le pastrati?

12 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Le pastrez...la tara am o casa si acolo imi pastrez toate hainele care nu le mai port.Nu le-as da pentru nimic in lume, eu sa dau banii pe ele si dupa aia sa le dau ca sa le strice altcineva?

| MirunaMira9 a răspuns:

Buna! Eu le pastrez si le vand la targuri de haine si scot bani frumosi pe ele dar le si mai dau cersetorilor dar unde stau (in Germania) este o fabrica si le dau acolo si in schim imi dau bani! Ar fi bine sa le vinzi si tu sau daca vrei sa le dai celor saraci dar sa nu le arunci nu are rost cu hainele poti face multee chestii! Fundaa?

| Rayyy a răspuns:

Bună,
De obicei le dau unor copii mici.

| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE a răspuns:

Eu le pun intr-un sat si le dau unui centru de copii orfani/ fara posibilitati.Sau le duc la tara, unde sunt multi copii fara situatie materiala buna.Sau le poti vinde, pe okazii daca sunt intr-o stare buna. Sper ca te-am ajutat, bye!happy

| hummer24 a răspuns:

Ce nimic marfa aiwinking Eu cand nu le mai port le arunc

| corina_1184 a răspuns:

Eu fac schimb cu prietenele sau le dau lorwinking

| WolfGirl a răspuns:

Eu una incerc sa transform hainele pe care nu le mai port in altceva(ai putea face dintr-un tricou o esarfa - e f simplu) Sau le-ai putea dona (daca stii pe altcineva care are nevoie de ele).

| MuresanVlad a răspuns:

Depinde...daca sunt haine care mai pot fi purtate de predecesori, atunci le pastrez si le "transmit" mia departe"big grin daca mi se par demodate sau daca nu mai incap pe mine, atunci la gunoi cu ele, sau le dau la diferite chestii de caritate: case de copii, familii sarace care au, pe deasupra si multi copii...happy

| Katherineeeeee a răspuns:

le dau la persoanele care chiar au nevoie de ele.de exemplu saracii...happy sau cei care nu au posibilitati sa isi cumpere!

| cuvant a răspuns:

De obicei le strang si le dau la oameni dezavantajati

| Z4 a răspuns:

Salut
Eu le Donez celor Nevoiasi, fara casa, fara masa...fa si tu la fel. NU UITA.Gunoiul unora, comoara altora
Fundabig grin?

| lavinia_4694 a răspuns:

Le dau la cine stiu eu ca le merita