| chocolate_1698 a întrebat:

Ce fel de haine mi se potrivesc daca am putina burtica?

Răspuns Câştigător
| psiHopixia a răspuns:

Well.ceva mai largut, cel mai frumos model si ca sa aiba si un stil dragut sunt acele bluzite stranse sub sani si mai largute mai jos, dau in efect de clepsidra:) Uite cateva poze cu bluzite de genu:http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau
http://www.google.ro/......tp?/imgres
De jeans nu prea am idee.dar poti purta genul acela care iti vine pe picior daca ai doar putin burtica. :P Sper ca te'am ajutat:)

18 răspunsuri:
| deea07 a răspuns:

Camasile, in general hainele drapate, care ascund burtica si fac o talie mai subtire, dar poti sa porti si maiouri care au un decolteu mai adanc si sunt stramte exact sub sani, in partea de jos fiind mai vaporoasebig grin

| adriana996 a răspuns:

In general hainele inchise la culoare -in special negru- subtiaza talia.

| ZoZoHeart a răspuns:

Daca ai doar putina burtica nu e mare problema daca porticeva mai stramtut, dar daca e mai mare cred ca ar trebui sa porti ceva mai larg, sau o camasa de vara draguta. Oricum, nu purta nimic mulat. Succes!

| KaRy a răspuns:

In orice caz nu mulate...

| cupcake02 a răspuns:

Presupun ca esti fata. Incearca stilul baby doll la rochii si topuri. Ceva de genul asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
E mulat pe sani si amplu in zona abdomenului si foarte sexy. Sper ca te-am ajutat. :)

| Hulya a răspuns:

Pai, daca ai burtica iti sugerez tricouri/maieri negre [daca sunt mulate], sau orice culoare, dar cam in genu acesta :
http://nana.kaz3.info/wp-content/uploads/2009/06/tricou-roz-cu-colanti1.jpg
http://www.allshops.ro/......622081.jpg

Sau iti recomand rochite de vara, in stilul acesta :
http://img.kudika.ro/......299416.jpg
Succes :].

| Did3 a răspuns:

Pai... sa ma gandesc,eu una stiu ca atunci cand esti ''mai plinut'' trebuie sa porti haine largi (pentru a nu se vedea burtica) si haine de culoari inchise, cum ar fi negru, bleu-marin etc.(aceste culori te fac sa pari slaba). :*

| nicko a răspuns:

Bluzele lungi gen rochita...cu colanti
Rochite mulate sus si apoi largi in jos
Bluze largi si cu o bata jos
Vezi cu ce iti sta bine tongue

| LittleAngel_7794 a răspuns:

Buna!

Eu iti recomand niste bluzite cat mai stramte si cu curea, daca vei purta haine mai largi atunci vei parea si mai plinuta!

| Roxana99_3934 a răspuns:

Haine largi

| andreisandu28 a răspuns:

Mai largi

| ๓itนpitน a răspuns:

Orice in afara de ceva mulat prea mult.

| sergiuk11 a răspuns:

Tricou larg sau ori ce altceva dar sa fie larg sa nu iese burtica in evidenta! Fundita te rog!

| ZiZix a răspuns:

Cu ce iti place si cu ce iti sta bine, asta nu e intrebare pentru sfaturi, e intrebare din lipsa de ocupatie,!

| Shino a răspuns:

Incearca sa porti pantaloni/fuste cu talie inalta si bluze/rochite care sa fie cambrate pe talie dar mai largute pe solduri ca sa ascunda burtica. Nu-ti fie frica de culori si modele pe haine, de obicei acestea atrag atentia asupra lor, deviind-o de la burtica. Si eu am burtica si am fost complexata foarte mult timp din cauza asta si iti spun sincer ca nu merita. Trebuie sa-ti iubesti corpul asa cum este el si sa te bucuri de viata.

| Emilia998 a răspuns:

Niste haine care sa-ti ascunda burta, de prefert ceva mai largi.

| biancaioana a răspuns:

Daca ai un pic de burtica poarta si rochite dar nu stramte.,...dar sa stii ca poti sa porti ce vrei tu dar cand dai joc si burtica fundita plzz?