| Christyne a întrebat:

Ce fel de machiaj i se potriveste unei fete cu ten masliniu, ochi caprui cu tendinte de verde, buze carnoase, par blond. Puteti da exemple(linkuri cu fotografii) cu astfel de machiaje? De la ten pana la ochi si buze.Pentru tenul gras ce fond de ten recomandati? Solid/lichid/pudra?

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ten masliniu, ochi caprui, buze carnoase, par blond...sa existe oare vreo alifie sau pomada care sa te poate face mai frumoasa decat te-a facut natura? Nu cred. Alifiile si pomezile sunt pentru femeile care au inceput sa treaca de varsta tineretii. Fiti naturale! Baietii vor aprecia asta mai mult decat va imaginati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este blond, nici un fel de machiaj nu va merge mai bine decat negru(mai ales daca e blond deschis)eu as spune asa:fond de ten pudra(pentru ten gras)machiaj negru, rimel negru si luciu de buze.Si daca ai putea gasi un machiaj cu nuanta ochilor tai ar fi perfect, pentru ca sigur un machiaj maro cu tente de verde, asemenea ochilor tai ar fi perfect, in cazul acestui machiaj, ar merge bine un ruj roz in culoare cat mai naturala si pe deasupra luciu de buzewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tisar potrivi un luci de buze cu un rimel negru si o pudra

| adelinaroxana89 a răspuns:

Fond de ten lichid; machiaj roz; ruj rosu