| opacatoasa a întrebat:

Ce fond de ten foarte bun si mat imi recomandati? Va rog sa-mi spuneti din propria experienta, sa acopere bine, sa nu luceasca pe fata si sa nu se "cojeasca". As vrea sa cumpar online, va rog sa ma ajutati! fundita

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge pe unul care are și pudră în el (doi în unu).
Mergi la un magazin de cosmetică, pe net riști să te păcălești.
Testezi pe încheietura pumnului, în interior, unde se văd venele. Dacă le acoperă, este bun.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu este niciun fond de ten care sa matifieze perfect si sincer nu cred ca ar fi sanatos asa ceva pentru ca pielea nu e grasa peste tot. Eu zic sa iti iei o pudra matifianta care o aplici peste fdt il fixeaza si impiedica luciul inestetic http://therhythmofheels.wordpress.com/......ed-powder/
iar fondul de ten incearca de la maybelline sau rimmel, nu am patit cu niciunul sa mi se cojeasca. Ia mai bine din magazin sa poti alege ca lumea nuanta

| ChocolateAddict a răspuns:

Miss sporty so matte la sticluta.