| Diva a întrebat:

Ce freze sa-mi fac pentru scoala? Am parul lung, ondulat si forma fetei ovala.NU vreau raspunsuri de genul:"prinde-l intr-o coada " sau indreapta-l cu placa.Mersi

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

Ai putea sa-ti pui o esarfa in par tinand cont ca aiparul lung si ondulat... ti-o asortezi la cum esti imbracata si e un accesoriu foarte dragut(decat o cordeluta...)Sau mai poti sa-ti impletesti 2codite si prin ele se pui cate un fir(subtire, din ceva metrial) de o culoare stridenta...albastru metalizat...rosu...roz...Ai putea sa-ti prinzidoar jumate din par(cel din fata) si sa-ti faci un mic cocdin care saiasa firele...arata foarte bine! Poti de asemenea sa-l prinzi tot sus intr-un coc.sisa trisezi cumpara 2 betisoare de alea(cum poarta japonezele) si pune-le in coc!
Sper ca te-am ajutat cat de cat!:*

19 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Mai se poarta foarte mult accesoriile
asa ca nu strica sa. ti faci o colectie de bentite, clamite, moate, agrafe si tot felul de alte accesorii si in fiecare zi sa. ti pui una noua sau sa ti. l aranjezi intr. un fel diferit
poti sa. ti faci si o coada impletita intr. o parte si sa. ti scoti cateva suvite crete...sau pur si simplu sa. ti pui o bentita si sa. l dai cu spuma lasandu. l liber
depinde si de tunsoarea pe care o ai... daca e in scari sa stii ca ti.ar sta foarte bine...ai da volum sus, si ti l.ai aranja foarte frumos cu o spuma
importnat e sa fie un par ingrijit...restul depinde de imaginatia ta...
multa bafta
:*:*:*

| Lor3naXD a răspuns:

Http://www.elady.ro/......g-ondulat/ sper sa-ti fie de folos. te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Udati parul, impletestel si lasatil o zi sau doua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O coada sus intr-o parte, cateva suvite rebele si niste agrafe dragute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face una sau 2 cozi impletite, doua cozi.Mersi astept raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spor la suot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prolema! daca am poate ajuta cineva as fii recunoscator. vreau sa-mi las parul cat mai lung pentru o freza emo. dar am vartej in partea dreapta. vreau un sfat ce pot sa-i fac sa nu mai stea ridicat sau o freza potrivita, mai emo sau funki plsss...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu toate ca am 11 ani dar vreau sa ma fac stilist sau dizainar si ca sa te ajut eu zic sa te tunzi chiar daca nu iti convine dar oricum parul lung iti ia din calciu si daca nu iti place culoarea parului tau poti sa te vopsesti, dar nu este spre binele parului tau, il vei strica, asa ca daca ai o culoare frumoasa lasa-l asabig grin asta a fos sfatul meu, sper sa te ajute si stiu ca vei zice,, Aaa, de ce sa ascult eu o pustoaica de 11 ani, ca nu are deloc dreptate" dar ca sa stii eu am perfecta dreptate!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

daca esti tunsa in scari pori sa ei pe suvite partea din par a parului ci sa le rasucesti ca spirala si sa ti-l prinzi cu cateva clamite arata minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cel ma potrivit ar fi sa-ti prinzi parul intr-o coada (coada calului) dar sus in crestetul capului apui sa impletesti parul din acea coada apoi dai cu fixativ alungand firele rebe iti va sta minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

daca ai ondulator onduleazal apoi prindel intr-o coada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pay fa-ti breton pe o parte adica pe ochi pe partea dreapta si lasa-l desprins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu am avut aceeasi problema dar am gasi o solitie rezonabila l-am tuns in alta forma si s-a rezolvat problema eu sunt o fire mai rebela asa ca am gasit repede solutia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

esti foarte mofturoasa dupa cum vad eu iti spun cum imi prind eu marul la scoala de obicei daca nu au breton ptindeti partea din fata intr-o coada apoi in alta cea din spate sper ca ai inteles ce vreau sa-ti spun mai explicita de atat nu pot fi daca ai inteles SUCCES! daca nu ai inteles alege alta varianta de la ceilalti care ti-au raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai parul odulat fa-ti o pleata rebela daca nu-ti place nu ai de cat sa-ti faci un coc mai sic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

puneti ceva in par

| mystiqreign a răspuns:

Prinde-l in doua cozi

| DivaAnkutzz a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa til lasi liber, rebel nu-l sufoka cu tot felul de chestii si acesorii, dar nu-ti zic sa ne le folosesti o fundita mai mica cu care sati prinzi bretonul ar fi deajuns...parul ondulat nu prea trebuie prins!love struck