| anonim_4396 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa aiba o fata de 13 ani pentru a fi model?

5 răspunsuri:
| krlla a răspuns:

In jur de 40 de kg. dar depinde si de cati cm ai.

| roxana_3970 a răspuns:

Depinde de inaltime.
De obicei, am auzit ca daca de exemplu ai 1.56, la femei trebuie sa ai cu 10 mai putin decat acel 56. daca ai 1.49 trebuie sa ai de exemplu 39 de kg... Sper ca ai inteles. Funda?

| Dark13 a răspuns:

35kg si inaltime 1.60happy funda

| Diixy a răspuns:

Eu sunt model si am 13 ani, am 1, 72 si 45kg, deci trebuie sa ai macar peste 1, 70/1, 69 si greutate 40+ /50-.happy

| xInnaAlinaxD a răspuns:

Depinde de inaltime scumpo uite intra aici si vezi,, iti pui inaltimea, si greutatea si vezi
http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html
Daca vrei sa fi model nu renunta. o sa ajungi departe. Bafta!