| Bebiitzsa a întrebat:

Ce haine se poarta vara aceasta?;]] Funda pentru cel mai complet raspuns. Mercii`; x

Răspuns Câştigător
| fluturas20 a răspuns:

Eu una nu prea sunt multumita de ce este la moda anul acesta!:-p Dar uite un site care pe mine ma ajuta foarte mult cand vreau sa aflu anumite lucruri despre moda!
http://www.styleandthecity.ro/......paginile-9
Sper ca te-am putut ajuta catusi de putin!
Bafta!

3 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Vara asta se poarta combinatii trasnite, pantaloni scurti cu dress, dress-uri cat mai colorate, http://www.idealmariaj.ro/images/tiny_upload/color.jpg, tricouri funny, cu fete sau texte haioase, si tot felul de chestii trasnite. Colantii taiati, blugii taiati, tricouri xxl peste ele. Sandalele gladiator sau cu platforma, cu colanti taiati si un tricou lung. Fuste cu modele florale.
Uite niste idei:
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=28691023
Hope you like it.

| Ciprian a răspuns:

Haine? Acum e la moda sa nu se mai poarte haine...

| PussicatDolls a răspuns:

Buna,pai daca esti fata:
1. Poti incerca fustitze albe de matase,cu diferite modele,asortate cu un tricou rosu sau maieu, galben, culori calde.
2. Poti lua niste pantaloni scurti,pana dedejos de talie,si poti sa-ti iei un tricou de orice culoare dar evitand negrul,in diferite culori(rosu,verde, galben, depinde si de culoarea pantalonilor)
3. Poti sa iti iei o rochita sau un maieu fara bretele,de culoare alba sau rosie,ca sa te protejeze de razele soarelui. Poti sa-ti iei o panglicuta care sa o pui asa,mai spontan(gen mai in mijlocul capului), cu niste sandale sau papuci de plaja.
Vara aceasta am inteles ca se poarta culorile jucause, curcubelate.Ca cele pe care le-am enumerat mai sus, adica, sa excluda negrul sau griul.E vara si trebuie sa fim la fel de colorate ca ea.Mai ales fetele au din ce alege. Ochelarii de soare mai mari de forma negri sau rosii au o putere incredibila impotriva razelor solare puternica(intre orele 13-15[1-3]).Deci,niste ochelari nu ar strica sa-i asortezi putin cu tinuta ta. Daca vara aceasta vei avea nunti,boteze,la care vei fi invitata, sau de ce nu simple vizite sau petreceri, poti sa iti atribui rochite.Eu asa am facut mereu.Pot sa fie cu bretele,sau fara; lungi sau scurte(scurte sunt mai specifice sezonului), pot sa aiba spatele acoperite sau spatele gol(gol e mai relaxant crede-ma).Sau mai exista o posibilitatebig grinPoti sa iei o rochita cu spatele gol, si cu doua mini-bretele tricotate degate de dupa gat.Eu asa am avut vara aceasta, de culoare alba si roz.Se gasesc in magazine. Orice ai purta incearca sa eviti culorile reci(gri sau negru)si supraelasticul sau sinteticul.Trebuie sa te simti si bine cu hainele pe care le porti.A,si fustele de blugi, mai usor cu ele, pentru ca nu mai sunt 100%la moda,mai bine iei una de matase, bumbac sau pantaloni scurti.ti-am spus, degeaba esti frumoasa daca nu esti relaxata.Si daca nu te duci la petreceri sau altceva,te-as sfatui sa eviti si bijuteriile voluminoase,adica, nu strica niste cercelusi draguti, de vreo 5 cm, sau o bratara, sau un ceas.Dar am vazut fete care isi doresc prea mult sa fie frumoase si uita ce au in urechi si pe maini.Aici ma refer ca majoritatea fetelor isi ia cercei foarte luni, pana la umerilaughingbratari cu miile etc.Crede`ma,simplitatea e mai la moda.Si inca ceva, lasa tenul sa respire in aceasta perioada foarte caniculara.Nu folosi fond de ten,machiajuri stridente(mov,albastru,roz,rosu, negru etc), sau pudra.Iti vei strica tenul. Sper sa te ajute sfaturile mele si repet"simplitatea e la moda!"
Succes si o vara plina de moda!