| αnny a întrebat:

Ce haine sunt potrivite la -10 grade? Vot+Fundita.

6 răspunsuri:
| Shaoran a răspuns:

In primul rand: Sa nu iti neglijezi extremitatile corpului. Poarta doua perechi de sosete si manusi groase.

Incearca sa neglijezi moda! Poarta colanti pe sub pantalonii obisnuiti.

Tricou, pulover si geaca ar cam ajunge.

Acopera-ti intodeauna capul, foarte mult, chiar daca dupa o sa iti stea "parul aiurea" sau mai stiu eu ce. Cumpara-ti o caciula draguta si poart-o.

Nu uita de o esarfa pentru gat si gura/fata daca e nevoie.

Bafta

| madutsik a răspuns:

Pai, o caciula,un fular, si niste pantaloni nu grosi, potriviti ...depinde cum vrei tu sa te porti!:X:X

| Narcis2007 a răspuns:

Haine groase...

| KamaSutra a răspuns:

Poarta o caciula groasa si draguta, manusi si fular la gura, nas si poate toata fata.Chiar daca poate nu iti place poarta strampi sau colanti pe sub pantaloni sau blugi.Neaparat trebuie sa porti 2 perechi de soste sau 3.Incearca sa iti iei o geaca mai groasa, pulover si tricou.Atat ar cam ajunge.
Iti urez multa bafta!

| Mangustă a răspuns:

Ceva cat mai gros ce sa-ti zic laughing Chiar daca la -10 grade a inceput sa ni se pare ca e cald fata de inainte...
Whatever, acum pe bune, daca vrei sa ai ceva "stil" sa-i zic asa, dar sa nu racesti ar trebui sa ai mai intai grija de hainele de pe dedesubt. In primul rand ia-ti niste sosete groase, genul celor flausate si niste colanti pe subt pantalonii, ca acum nu o sa stea nimeni sa te dezbrace/descalte ca sa vada daca mai ai ceva. Ia-ti un maieu mulat, in genul celor de vara, iar pe deasupra o maleta si un hanorac, pulover, o bluza mai larga (iar pe subt ea o camasa si sa lasi sa se vada capetele de jos...) Daca nu gasesti ceva pe gat (sa daca esti ca mine si le urasti) ia-ti neaparat un fular! Iar in final nelipsita caciula in ORICE stil vrei tu, doar sa fie in concordanta cu vestimentatia in caz ca vrei sa o tii pe cap cand in iti dai geaca jos. Si... eventual niste manusi.
Bafta

| Marii a răspuns:

Pai. sa vedem, niste sandale si o rochita foarte vaporoasa. Scuze pentru sarcascm, dar sincer cata minte iti lipseste ca sa pui o intrebare ca asta? Sunt totusi -10 grade. astfel spus trebuie sa te imbraci adecvat cu manusi, fular, caciula, haina groasa, nr bluzelor depinde de mintea din capul tau, daca vrei sa fii o paiata la moda pune-ti un tricou, daca ti la sanatatea ta pune-ti un body pe dedesubt si un pulover (eu port 2 pulovere de exlaughing).