| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă make-up pentru tine si la ce varsta ai facut cunostinta cu aceasta arta?

xoxo, didi

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei TrafincantaDeSentimenteRozlove struck! Make-up pentru mine inseamna a te machia dar nu ca un clovn ci destul de natural.Adica parerea mea ar fi ca e de ajuns un pic de fond de ten, un rimel, sau un creion de ochi de orice culoare chiar si un gloss.Eu nu prea ma dau pentru. ca momentan sunt mica (parerea mea)dar ma mai dau cu rimel sau gloss.Multa Bafta^^!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Face parte din viața mea, prima tentativă a fost la 17 ani.
Pa, pa.

| Crs a răspuns:

Prin clasa a8a cam asa am inceput dar foarte putin. nici nu stiam sa ma machiez... incet incet am mai invatat cateva trucuri... dar pot zice ca am invatat sa ma machiez cat mai corect cam acum aproape un an si inca mai am multe de invatat. este cam cea mai mare pasiune a mea :X

| pwp a răspuns:

Am 14 ani si inca nu am facut cunostinta big grin

dat tu?

| newperson4him a răspuns:

Am 14 ani, si am facut cunostinta cu make-up cam in clasa 6, dar destul de simplu, adica un rimel, luciu de buze si putin creion. Acum pe langa acestea mai folosesc blush si farduri si cand e cazul fond de ten.

| babydolldeea a răspuns:

Cu fondul de ten si rimelul am facut cunostiinta la 17 ani dar cu un make-up calumea cu fond de ten blush rimel fard de ochi si tus am facut cunostiinta pe la 18 laughing dar nu le folosesc prea des mai pe la ocazii sau cand simt nevoia sa ma aranjez mai special, ce inseamna meka-up pentru mine ...inseamna frumusete eleganta dar nu zilnic sar plictisi iubitul sa ma vada macheata in exces zilnic trebuie sa stii cand sa te machezi sa iesi in evidenta cand sa te machezi mai natural cand sa fi naturala si nemacheata ca sa surprinzi mereu smugwinking

| Georgiana2905 a răspuns:

Am inceput asa zisul make-up de pe la 16 ani. Bine, insesizabil pe atunci. Cu timpul am adus noi chestiutze, cum ar fi un tus, o podra, fel de fel de farduri. acum sigur ca de machiat ma machez in functie de eveniment, in functie de unde ies, de ora. Sunt destule.

| 321PaulinA123 a răspuns:

Am incepu sa ma machiez de la 9 ani dar am inceput cu adevarat la 10 ani, ca doar sunt la modelinglaughingsi trebuie sa ma machiez la prezentari no?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Make'up il poti incepe si de la o varsta vrageda doar cu tendinte fine. Nu trebuie sa fii impulsiva. Tre' sa ai compasiune si control.Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Raspuns anonim, dar eu nu am intrebat daca pot sa ma machiez la varsta mea, pentru ca aceasta pasiune o am de la 6 ani, impartasita de verisoara mea, reprezentant la firme de cosmetice si un exemplu pentru mine. Plus ca ma coplesit cu mii si mii de monstre de rujuri si multe farduri si creioane laughing.
Dar arta am inceput'o in clasa a 6 a happy.
Si pasiunea tot atunci cand am decis ca vreau sa merg pe aceasta cale in viitor.
Am 15 ani happy.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Sarina, sa nu uitam blush'ul care e o adevarata creatie dupa parerea mea pentru cele care nu au acel rosu natural in obraji.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@pup, la 13 ani cu fondul de ten care a fost un miracol dupa o luna, nu mai aveam cosuri, yeee :X. Si restul cu timpul.