| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna masca exfolianta?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Masca exfoliantă, conţine în compoziţia sa, nişte particule uşor abrazive.Se aplică pe faţă, iar după ce se usucă, se îndepărtează cu apă călduţa.Are proprietatea de-a curăţa tenul în profunzime, şi a-l exfolia uşor, not much.Rezultate:mai mult curăţare decât exfoliere.laughing

2 răspunsuri:
| Ella a răspuns:

Este o masca folosita pentru curatarea pielii. Exfoliaza celulele moarte ale pielii mai exact si iti lasa pielea mai curata fina, stralucitoare etc.

| Viviene a răspuns:

Inseamna ca masca se usca, iar dupa o iei jos in fasii de pe fata