| pisycutza a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o femeie ingrijita?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

O femeie ingrijita nu e neaparat o femeie cu tone de fard, cu mult parfum si imbracata bine! O femeie ingrijita e curata in primul rand, cu unghiile taiate si curate(nu neaparat facute) care miroase bine(nu neaparat a parfum de firma), pe scurt o femeie careia ii pasa de aspectul sau fizic, exteriorul reflecta uneori interiorul!

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Una care are grija de tot ce inseamna corpul ei.

| hamsterx a răspuns:

Eu ca fata, inteleg prin "femeie ingrijita":sa se spele evident, sa miroasa discret a parfum, sa aiba hainele curate si sa stie sa se poarte.

| MisterKat a răspuns:

Pentru mine, o femeie ingrijita inseamna o femeie cu stil, o femeie cu rafinament, carisma! O femeie imbracata frumos, curat, machiata foarte discret, un parfum fin si cald, un zambet frumos, privire expresiva, frumoasa...

| psycho_5607 a răspuns:

Sa fie "curata" din toate punctele de vedere.

| LiDi-DiDy a răspuns:

Inseamna ca este o femeie care are grija de ea in toate punctele de vederebig grin...

| sergiu a răspuns:

O femeie care nu uita sa se spele, care nu pute a tot felul de substante proprii sau de alta provenienta, care da atentie detaliilor ce trebuiesc aranjate corpului ei sau imbracamintei. Cam atat...

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Unghii facute, taiate, curate, etc; Parul spalat, aranjat, stralucitor; Machiaj discret tot timpul, buzele cu ruj nu cu luciu sau cine mai stie ce "unsori" folositi, da senzatia de greata (personal); Haine curate si calcate; Accesorii/bijuterii putine si discrete care sa se incadreze bine in peisaj; Parfum slab; AAAA si sa nu uit ce e mai important de zis aici, fetelor cel mai important din toate ESTE spalatul dintilor si respiratie proaspata cat de mult puteti... gata nu mai comentez. Incaltamintea curata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine o femeie ingrijita este o femeie care se respecta pe sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una care se ingrijeste exagerat de mult pentru a fi admirata si curtata de toti barbatii.si se limba pe trotuar pentru asta.

| Nicoleta_5902 a răspuns:

Eu ma consider o fata ingrijita, asa ca iti voi spune ce fac eu pentru a ma ingriji: merg o data la 2 luni la coafor, ma machiez, imi fac unghiile, si folosesc doar produse cosmetice organice, chiar daca sunt ceva mai scumpe decat cele obisnuite si, din cand in cand, ma si vopsesc

| Sohappyicoulddie1995 a răspuns:

Raspunsul e pentru ambele sexe si orice om cu gandire sanatoasa consider ca ar fi de acord cu el.un om ingrijit inseamna spalat pe corp,pe dinti,pe fata zilnic,spalatul parului cat de des e necesar, unghiile curate, taiate, haine si incaltaminte curate. lenjeria intima curata, schimbata zilnic.

| Vodianova a răspuns:

Pentru mine, o femeie ingrijita este naturala, cat se poate de naturala. In primul rand curata, care miroase frumos si subtil a parfum ( si sa fim sincere, 2 picaturi de parfum scump fac cat 1 000 de parfum ieftin - care mi se pare vulgar ), sa aiba o piele catifelata, un ten curat - fara fond de ten (exceptand evenimente, iesiri in oras, etc. ), un par la fel de curat si matasos, unghiile taiate frumos la salon si un stil vestimentar feminin - rochite, fustite, s.a.m.d. Cred ca detaliile conteaza enorm, oricine ar trebui sa-si ingrijeasca tenul, dantura, unghiile, pielea, parul...