| BlackBVB a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un look >misterios?:

3 răspunsuri:
| MuresanVlad a răspuns:

Misterios, in opinia mea, nu inseamna intotdeauna look'ul exterior! A fi misterios poate insemna si atitudinea pe care o ado[ti cu ceilalti, suflul de mister pe care il imprastii cu vorbele tale, actiunile tale, sfaturile si opiniile tale! Fiind o persoana sigura pe tine, te poate ajuta sa pari in fata celorlalti o perosoana mai interesanta, deci mai misterioas din punct de vedere intra-personal. Acum, de look-ul exterior, nu trebuie sa fie neaparat ceva extravagant, sau iesit din comun! O pereche de ochelari care sa subjuge o persoana si sa ii fie mai greu sa te priveasca direct in ochi si sa iti identifice personalitatea, mai adauga cateva puncte le mister-iozitatehappy O haina care sa contrasteze cu pielea ta, o haina care sau un look cu care prietenii si cei din jurul tau nu sunt obisnuiti sa il vada prea des, ci o data pe an poate...Modul de asortare al hainelor, zambetul si privirea sunt inca 2 puncte pe care trebuie sa le iei in considerare foarte mult! Apoi, modul in care comunici: calm si pauze intre cuvinte si propozitii, cu zambetul pe buze, asa, cateodata. Poate misterios inseamna sa fii amuzant, dar cu a alura care sa iti dea impresia ca nu stii cand glumesti, sau cand vorbesti chiar foarte serios. Sunt multe posibilitati pe care le poti adopta! Bafta si ssper ca te-am ajutat in oarecare fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o pereche de ochelari de soare aruncata pe fata unei persoane face ca acea persoana sa fie misterioasa. Pentru ca nu ii vezi ochii, si aduce curiozitate. E un mister faptul cum arata acea persoana.
Dar uneori doar un look nearanjat studiat mi se pare misterios, depinde si de atitudine.
Atitudinea e totul.

| pypaky a răspuns:

Pay sa fii ca un emo big grin