| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii in pas cu moda?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sa ai in garderoba ta ultimile noutati in materie de moda(fuste, rochii, pantaloni, bluze, posete, pantofi).

pupimik
| pupimik a răspuns:

Sa te imbraci cu tot ce este in trend.
De exemplu...vara aceasta se poarta sandalele romane (gen gladiator). Daca vrei sa fii in pas cu moda...trebuie sa iti iei asa ceva.De asemenea se poarta culorile metalice. Daca vrei sa fii in pas cu moda nu trebuie sa iti lipseasca aceste culori din garderoba.

Oricum...important nu este sa fii in pas cu moda...ci sa fii tu. Cel mai bine e sa porti hainele care consideri tu ca te fac sa te simti comoda si care te reprezinta

| moonY a răspuns:

Sa'ti cumperi zilnic reviste de moda.sa fii obsedata de ultima stire in materie de aplicatii pe unghii, sa-ti petreci timpul liber doar pe acele canale tv dedicate "modei".sa fii disperata sa arati ca ultima vedeta iubita de reviste, sa te imbraci intr'un anumit fel doar pentru ca doresti sa imiti pe nu'sh cine.chiar daca tie iti sta grotesc.sa-ti cumperi caine pentru ca asa ai vazut tu ca "da bine".sa te tunzi ca alte10000 de tipe, de nu te'ar mai recunoaste nimeni de la spate.
sa fii o sclava.
moda ar trebui sa insemne atitudine.incredere.frumos.originalitate.nu "spirit de turma".
si inca ceva.moda se traduce."a'ti sta bine"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna sa fii snob

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.fashion-run.com