| Azer21 a întrebat:

Ce înseamnă sa fii model Glamour? Inseamna sa pozezi indecent?

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu e obligatoriu sa pozezi nud sau semi-nud dar este oarecum frecvent sa pozeze in ipostaze erotice, sexy.

| haileewatson a răspuns:

Glamour este o revista. La ce te referi mai exact?

| vodami92 a răspuns (pentru haileewatson):

Era vorba despre model glamour! nu revista! de aia am dat exemplu pe miss Croatia! ivana knoll! mie chiar mi-a placut fata asta! de aceeasi varsta cu mine! 30 de ani! atat doar ca a preferat sa apara la vedere indecent! oricum iti dai seama! asta este genul de fata care prefera aia bogati si aia cu bani! si care arata si bine! nu oricine! de aia daca vrei ceva serios! nu trebuie neaparat sa alegi o botoxata sau siliconata! nu esti nici lionel messi! da nici cristiano ronaldo! eu n-am nimic cu botoxatele sau siliconatele! le admir ca modele! sau ma rog ce sunt! dar nu! nu sunt pentru mine! sasa te sperii cand le vezi pe astea! au un comportament baietesc barbatesc! in timp ce baietii au un comportament fetesc femeiesc! am mai auzit si cuvantul ala urat! pizdificare! la fete banuiesc ca e pulificare! dar sunt cuvinte urate! ca deh asa este acum! eu oricum n-am nimic nici cu aia care practica bdsm! sau aia care sunt lgbt! nu frate! n-am treaba! si revenind la botoxate si siliconate! acum sincer! daca as fi fost fata! ca nu sunt de fapt! sunt baiat! ce as fi ales! sa fiu naturala! asa cum m-a lasat mama natura! sau sa imi pun botox si silicoane! ce as fi ales! sincer chiar nu stiu! dar multe sunt judecate din cauza ca asa a vrut iubitul sau sotul! cand nu este deloc adevarat! isi fac ca sa isi corecteze anumite aspecte! atat! altceva nu!

| vodami92 a răspuns:

Ceva in genul asta! este miss Croatia aia ivana knoll! care a fost si de trei ori la campionatele mondiale de fotbal!

| popescuhertz a răspuns:

Înseamnă că ești o persoană care pozează pentru reviste sau campanii publicitare care promovează produse sau servicii glamour, cum ar fi haine de lux, machiaj, parfumuri, accesorii, etc. Aceasta poate include poze în care apăreți îmbrăcat(ă) în haine elegante sau provocatoare, dar nu neapărat într-un mod indecent. În general, modeling-ul glamour nu implică nuditatea sau comportamentul sexual explicit.