| AlliumUstum a întrebat:

Ce inseamna "Tratament leave-in pentru par" si ce face el?

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Inseamna ca nu mai trebuie sa clatesti parul dupa ce-l aplici.Sunt de mai multe feluri, depinde:pentru regenerare, hidratare, protectie pentru placa etc

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Un tratament leave-in este exact ca un balsam de par, decat ca nu necesita clatire.
Succes!

| Mădălllinna a răspuns:

In ziua de azi, toti suntem in cautarea timpului liber, incercam sa ne facem viata mai usoara cu tot felul de gadget-uri, nu avem rabdare la semafoare, depasim frecvent limita de viteza doar pentru a castiga cateva minute in plus, asa ca femeilor le este din ce in ce mai greu sa se ingrijeasca asa cum ar fi corect, eficient, benefic pentru corpul si aspectul lor, pentru increderea in propriile forte.

Asadar, toate reprezentantele sexului frumos sunt tentate sa gaseasca produse de ingrijire a corpului, tenului sau parului cat mai usor si mai rapid de folosit, dar in acelasi timp cel putin la fel de eficiente ca unele cu timp de "lucru" normal.

In acest sens, expertii in materie de ingrijirea parului au decis ca este cazul sa vina in ajutor si au creat tratamentele pentru par de tipul leave-in. Pe piata exista tratamente leave-in pentru toate tipurile de par, asa ca nu este cazul sa iti faci griji ca ai fost exclusa de pe lista celor ce au reusit sa va indeplineasca inca o dorinta.

Tratamentele leave-in sunt de obicei sub forma de spray, au un parfum foarte placut, se pot folosi atat pe parul ud, cat si pe parul uscat si trebuie sa va avertizam ca poate da dependenta! Nu te vei mai satura sa iti vezi parul radiind de sanatate, fericire, stralucind de la radacina pana la varfuri, fiind matasos si puternic.

| ana233 a răspuns:

Buna! Pai inseamna ca acel tratament nu necesita clatire, deci il lasi in par.
Nu toate sunt la fel, aceste tratamente putand fiind pentru hranire, netezire...etc. Daca consideri ca iti trebuie un astfel de tratament, te sfatuiesc sa vezi de ce ar avea nevoie parul tau., asa vei face alegerea corecta.
P.S: Aceste tratamente pot fi la tuburi cu crema sau uleiuri in sticluta ca cele de la Avon.
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna iti doresc!