| Crs a întrebat:

Ce machiaj si coafura imi recomandati pentru un carnaval cu tematica de craciun? O sa port un costum de craciunita big grin.

4 răspunsuri:
| EU1139 a răspuns:

Ceva simplu. Un machiaj nu foarte strident si o coafura... parul ondulat cred ca ar merge cu o caciula de carciunita

| 10011993 a răspuns:

Itirecomand un macheaj in tonuri de roz pentru a se asorta cu costumul si a nu parea vulgar! pentru asta poti folosi ceva gen: fond de ten, pudra, fard roz sidefat, blush roz deschis si buze roz intr-o nuanta naturala si rimel pentru alungire:*

| AlecSa_5470 a răspuns:

Pai eu spun sa iti faci 2 codite impletite, si pentru machiaj...pai, unul cat mai natural, niste creion, rimel, fard si glosswinking

| roxaa_5485 a răspuns:

Buna cristinuta!
Pentru ca vei fii craciunita, eu spun sa te incretesti, si cu agrafe il prinzi din parti
Si ar fi bine daca te incretesti, il prinzi in ambele parti, inclusiv in fata apoi, cumperi o palariuta, din alea care se pun intr-o parte, rosie sau alba, de preferat rosie
Si vei fii superba
La machiaj
Daca ai ochii caprui:la coada ochiului dai cu negru si in fata pune un rosu si putin roz asa o tenta mica'
Sau poti pune alb la coada si rosu cu tenta de roz in fata, chiar invers
Mult noroc daca, mai vrei explicatii si ai nevoie de ajutor da`mi un mesaj cu id tau si iti explic mult mai multe!