| marilena04 a întrebat:

Ce masca ajuta cel mai bine la curatarea tenului si disparitia cosurile?big grin fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Helaau.
mie mi-a cumparat bunica-mea de la plafar o masca foarte faina.
pana si colegele mi-au spus ca nu mai am atatea cosuri.
in cazul meu chiar functioneaza.bine.nu ma astept sa nu mai am deloc, pentru ca sunt cateva zile(stii tu) in care organismul o ia razna si fruntea-mi devine iar gazda unor minunate cosuri.

te dai pe fata si o lasi sa actioneze intre 1 si 7 ore.eu ma dau cand vin de la scoala si din oras.adica pe la 19-20 si stau cu ea pan' pe la 22...depinde si de stomacul meu:)) pentru ca mi se face foame si trebuie' sa ma duc sa ma spal pentru ca n-am cum sa-mi misc muschii fetei cu masca pe fata.se intareste.se face ca cimentul:))
dar dupa ce te speli ai o piele atat de faaainaa=P~ si fina si e super:))

a dat vreo 5 lei pe ea:-?
oricum merita.
asta e: http://www.depozituldeplante.ro/......finalw.jpg

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică un demachiant seara înainte de culcare, calmant și un tonic antiseptic.
Pa, pa.

| gHelena a răspuns:

Daca vrei sa iti cureti tenul foarte bine si sa scapi de punctele negre, ai nevoie de un amestec abraziv, alcatuit din tarate de grau, miere si zeama de lamaie. Nu uita ca dupa fiecare gomaj sa folosesti o crema hidratanta, pentru a preveni uscarea pielii. In plus, poti alege si una dintre mastile prezentate aici: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. Un gand bun, Elena.

| Andreea_5313 a răspuns:

Incearca de la Clearskin, pe mine m-au ajutat.

| NaughtyGirl a răspuns:

Iti vand un pont:taie cateva felii de lamaie, pune-le intr-un bol si pune apa aburinda peste.acopera-ti capul cu un prosop si stai cu fata aplecata spre bol timp de 10 min. dupa aceea clateste-ti fata cu apa foarte rece ca sa ti se inchida porii, apoi tamponeaza-ti usor fata cu un prosop pufos(cat sa ti se absoarba apa de pe fata). dupa aceea vei avea un ten minunat...(incearca-l-e testat de mine si a mers excelent). fa asta in fiecare dimineata si tenul tau va fi mai sanatos...:*

| marilena04 explică:

Cosurilor*

| nicole94 a răspuns:

Buna.pai incearca Elmiplantlove struck [e f bun] sau Clearskin;*

| cristiancristir a răspuns:

Ia o felie de portocala si da zeama pe toata fata. Curata foarte bine.