| DiannaDi a întrebat:

Ce masti naturale imi pot prepara acasa pentru par? e foooarte uscat parul meu sad masca o aplic doar pe lungimea parului, sau si la radacina?happy fundita pentru cine ma ajuta:*

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Masca o poti aplica pe toata lungimea parului.
cea mai eficienta masca pentru un par uscat este cea cu ulei de masline. pe langa el mai poti amesteca si iaurt/lapte rece, oua (care este foarte bun pentru stralucirea parului si reconstruieste structura firului de par), lamaie, miere. si stai cu ele pe par cam vreo ora - o ora si. happy

| YoAnNa a răspuns:

Aici sunt niste masti care te vor ajuta : http://femina.rol.ro/art/6639-56-masti_pentru_toate_tipurile_de_par.htm... Si in legatura cu aplicarea mastii de cele mai multe ori si la radacina dar citeste link-u pe care til-am dat si vei gasi acolo si aceast detaliu... Bafta!;)

| Ramina a răspuns:

*Masca tonifianta pentru par uscat si lipsit de stralucire- amesteca un galbenus de ou, cu o lingura de miere, o jumatate de lingurita de ulei de masline, si o lingura de iaurt. Aplica pe tot scalpul si lasa sa actioneze 10 minute. Clateste cu apa calduta. Mierea stimuleaza si catifeleaza firul de par, oul si uleiul de masline il tonifica, in timp ce iaurtul revigoreaza si improspateaza pielea capului.

sau :
*Masca de par cu fructe-amesteca intr-un blender o jumatate de banana, un sfert de avocado, un sfert de cantalup, o lingura de ulei din germeni de grâu si o lingura de iaurt. Eu mai adaug si o capsula de vitamina E, pentru un boost de stralucire si ingrijire. Lasa sa actioneze 15 minute si clateste bine cu apa calduta. Parul iti va straluci ca niciodata si mireasma pe care o vei imprastia oriunde vei merge te va face cu siguranta remarcata. ( fructele alea sunt recomandate. dar le poti inlocui cu ce fructe vrei tu tongue eu asa fac. )

| TropicalSun a răspuns:

1big grinin ulei de masline, aplicat dupa spalare, pentru par lucios si puternic.
2:Suc de mango, amestecat cu suc de pomelo, cu putina zeama de lamaie, da stralucire parului si il face matasos, fara sa se ingrase prea repede.
3:Cu Gaz! Aplicat dupa spalare. Ti-l face sa creasca ca-n povesti!

Crede-ma aceste sfaturi vor avea efect! Eu, personal le-am incercat...si am un par de milioane!

| teonamaria a răspuns:

E simplu... aplica doar ulei de masline pe lungimea parului.nu te complica! stay cam o ora infasurata cu un prosop si dupa clateste-te.a.si nu aplica la radacina(de fapt poti daca pe langa par uscat ai si matreata). merge garantat.si iti va placea la nebunie rezultatul!

| 61n4 a răspuns:

Ulei de ricinwinking

| nicol20 a răspuns:

Cum s-a spus si mai jos eu m-am facu doar cu ulei de masline galbenus de ou si ulei de ricin este cam lipicis dar infasori parul intr-un prosop si lasi peste noapte iti garantez ca resultatul este bun si eu am incercat.

| gaby24 a răspuns:

Nu-ti trebuie masca ci crema de par daca ai auzit de asa ceva il protejeaza si il ingrijeste.papa

| nfren a răspuns:

Cu urina ta, garantat te ajuta! eu serios