| stweety10 a întrebat:

Ce masti pentru par degradat imi recomandati? Am auzit ca de la Gliss e buna. A incercat cineva? Stie cineva daca pot comanda online vre`un ulei de par pe care sa-l folosesc inainte de a ma indrepta cu placa?

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Iti recomand ceva natural - cu siguranta va functiona si iti va lasa parul sanatos si matasos. De ce sa folosesti chimicale cand poti folosi elemente 100% naturale.
http://www.topsanatate.ro/......24972.html
http://www.beautycenter.ro/......15.articol
http://old.csid.ro/......Pid/3.html
Sper sa le prepari si sa te bucuri de rezultate.

10 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

Londacare Hair Rebuilder-de la Londa

| AdellaAdella a răspuns:

Incearca Garnier! Vei fi foarte multumita

| mrsolo a răspuns:

Da era ceva din placenta animala, Placentia parca se numea este foarte recomandat dupa spalare happy

| roseberry a răspuns:

Depinde ce masca preferi, naturala (gen ou, ulei de masline si lamaie) sau o masca profesionala, care e mai scumpa, se gasesc in saloane (incearca de la Joico, Fekkai sau Wella System Proffesional) sau poate preferi o masca cu ingrediente naturale (cum sunt cele din farmacii Klorane sau Herbosophy) ori din supermarketuri (cu rezultate bune iti recomand L'oreal Elseve toata gama pentru par degradat). Cat despre ulei de par pentru mine a fost bun uleiul de la Avon de hidratare pentru varfuri. Inainte sa te faci cu placa foloseste un spray termic special (gasesti in saloane, mai nou si de la Nivea) pentru a nu-ti arde parul.

| bettina a răspuns:

Masti foarte bune sunt cele naturiste si o spun din proprie experienta.De exemplu, pentru un par degradat(si uscat banuiesc)poti aplica ulei de masline incalzit usor pe tot parul-fara frica ca nu se ingrasa parul si se poate lasa toata noaptea sau cel putin 2-3 ore invelit in folie alimentara(de plastic)sau un prosop cald.La spalare se poate folosi un amestecfacut din 2 galbenusuri si 2 lungurite de tinctura de brusture, 1-2 de urzica si daca esti bruneta poti adauga si tinctura de nuc.Toate aceste tincturi le gasesti la plafar. Daca mai ai alte nelamuriri, nu ezita! Mie mi-a cazut mai bine de jumate din par si mai era si ca o matura si l-am facut sa isi revina cu asemenea tratamente.Numai bine!

| octavianpas a răspuns:

Firstul, samponul si balsamul de la Forever iti regenereaza parul de la radacina si firul devine mai sanatos.

| anaya21 a răspuns:

Depinde si cat de des te indrepti cu placa pentru ca si din cauza aceasta iti distrugi parul, eu de 2 ani folosesc sampon si balsam de la Gliss, sunt foarte bune, nu ti se mai distruge parul asa de repede, nu trebuie sa ma mai tund asa de des. Te sfatuiesc sa incerci uleiul de la Gliss, trebuie sa fie bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca masca eu iti recomand ulei de masline si galbenus de ou inainte sa te speli pe cap, e genial. Eu asta folosesc si ma indrept cu placa mereu. Se face ca o maioneza si sati cu ea in cap cam 20-30 min si apoi te speli normal Si ulei de par poti comanda online de la Elmiplant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna fetelor! Eu am un par gen maturica si nu pot iesi in lume daca nu il aranjez cu tot ce pot( placa, feon, ondulator, perie electrica, de cele mai multe ori cumulate) si atunci, incercand mai multe metode de hidratare, am descoperit ceva minunat: intr-o zi am stat din necesitate dupa baie cu prosopul pe cap pana cand parul a ramas doar usor umedut( aproape uscat) si pur si simplu am feonat dupa ca de obicei. credeti-ma ca are rezultate extraordinare pentru parul uscat. apoi poti folosi orice sampon si implicit masca pentru par degradat cu conditia sa le schimbi cu altele dupa folosire. ex: acum dove, dupa terminare elseve. atat. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca de la gliss nu este asa buna cum se spune, incarca foarte mult parul si la intinderea cu placa parul devine uleios. exista o protectie pentru placa care se aplica pe par inainte, se gaseste in saloane este de la wella.