| insanelove a întrebat:

Ce metoda de crestere a unghilor folositi? cea mai rapida

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gel de îngrijire a unghiilor și ulei de ricin.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| ExtraSakadat a răspuns:

Ulei pretios pentru unghii Arnica Essentiel" de la Yves Rocher
Folosește zilnic ulei de ricin.

| Ramonish a răspuns:

Ulei de masline si ulei de ricin!

| Barajag a răspuns:

O manichiura corecta, pilirea o fac intr-un singur sens, folosesc o crema pentru maini fara parfum, imi fac impachetari o data pe saptamana cu ulei de ricin sau masline( o jumatate de ora), de altfel mai folosesc si zeama de lamaie.Bafta!

NOname
| NOname a răspuns:

Unghiile mele cresc parca prea repede. Si sunt nevoita sa le tot tund din doua in doua saptamani (devin prea lunghi). Dar acum cativa ani voiam si eu sa le am in permanenta cat mai lungi. Asa ca stiu una, alta despre ingrijirea unghiilor.
Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin si simplu, dar extrem de eficient - tii mainile in apa calda cu sare intre 20 min si 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite. Succes!