| Mary_1523 a întrebat:

Ce metode folositi pentru a trata parul deteriorat, lipsit de culoare(mentionez ca parul il indrept cu placa, acum insa nu-l mai indrept si incerc sa gasesc frizura potrivita pru parul cret)parul meu acum arata cam asa http://www.google.md/......tp?/imgres r:13, s:0&tx=78&ty=41

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Daca l-ai distrus cu placa trebuie sa il hidratezi folosind masti cu vitamine, pentru revitalizare si ulei de masline.
taie varfurile inspicate (instantaneu vei avea un aspect mai dragut) si poarta-l natural o vreme.
nu ai pus bine linkul de la poza si nu putem vedea cum este parul tau acum, dar si eu am parul ondulat-cret si te sfatuiesc sa nu-l filezi pentru ca pe masura ce va creste freza ti se va schimba in continuu si parul nu-ti va creste uniform.
ca sa ai niste bucle dragute si lejere, nu-ti usca parul cu feonul, lasa-l sa se usuce singur, tamponandu-l cu prosopul ca sa-l storci de apa. prinde-l in palma incepand de la varfuri si du-l spre radacina si maseaza-l putin in acest timp. astfel buclele se vor forma mai repede si vor dura mai mult timp.
repeta acest procedeu din cand in cand in timpul uscarii parului, insistand in perioada in care parul este uscat intr-o proportie de 70-80%.
asa vei avea un aspect natural.
si inca o chestie, schimba-ti cararea la fiecare spalare.
cateva zile pe stanga, cateva zile pe dreapta, cateva zile peste cap si tot asa, joaca-te cat de mult poti cu el si vei avea mereu un aspect proaspat si nou

3 răspunsuri:
| Picsxie a răspuns:

Hmm pai taie varfetele si fileaza`l umpic.foloseste gama Nivea Long Repair este foarte buna regenereaza parul

| madducu a răspuns:

Keratina lichida e f bunawinking

| Nitescu_Andreea_1988 a răspuns:

Iti recomand un sampon si un balsam pentru par cret. produsele profesionale sunt minunate. gasesti pe http://www.hairpoint.ro/ la cele mai mici preturi