| missdeny a întrebat:

Ce miar trebui sa fiu MIM de halloween.
Cu ce ar trebui sa ma imbrac?
Si cu ce ar trebui sa ma dau pe fata sa fiu alba ca mimi.

7 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

In mima,cel mai bine lucrezi cu fața si mainile.Ele trebuiesc accentuate( pe fata pui fard lichid cat mai deschis,conturezi sprancenele care sunt esentiale,gura,ochii si in maini porti manusi albe).Dar nu-i musai sa te gatesti asa, si stii de ce? gatindu-te ca un mim profesionist, impui publicului anumite asteptari de la tine.Mai bine sa te imbraci lejer, ca sa para ceva simplu.Vei vedea in exemplele mele ca se poate si fara.In picioare porti pantofi foarte comozi,care sa-ti permita miscari lejere.
Un mim va sti sa-si foloseasca trupul ca pe un instrument,dar asta cere exercitiu indelung si,daca nu-l ai,te imbraci in negru,tocmai pentru a estompa lipsa de precizie.
Miscarile trebuie sa-ti fie cat mai simple si curate,fara exces de detalii.
Exista mimi celebri dar o sa-ti dau ceva accesibil si amuzant,ca asta se cere, pana la urma, asta se urmareste-distractia:
http://www.youtube.com/watch?v=osnUB9bUm-E
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f3I6koQl2v0
Pentru mine, mai importante decat machiajul si costumul sunt sunetele si muzica.Ele te ridica!

| missdeny explică:

La asta ma gandeam si eu bianca.

| remusbb a răspuns:

Pantaloni negri camasa alba si manusi albe o sapca
si pe fata poti sa te dai cu creta happy

| Bianca_2202 a răspuns:

Ai putea sa iti iei un tricou in dungi(alb-negru), o bereta neagra si niste pantaloni negri.La machiaj ai putea folosi un fard deschis, creion sau tus in jurul chilor, sprancenile sa ti le faci si un ruj rosuhappy:*

| Bianca_2202 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres uite o imagine asemanatoare desrierii:X:-*

| Bianca_2202 a răspuns:

happyatunci e binetongue:Xhappy

| Bianca_2202 a răspuns:

Sprancenelaughing:*...scuze