| IrinaAniri a întrebat:

Ce parere aveti de baietii care pipaie fetele si ce parere aveti de fetele care ii lasa pe baieti sa le pipaie peste tot, si pe deasupra si sa mai faca gesturi...? vreau si parerea baietilor si a fetelor. si acum ma refer doar la adolesacenti de pana in 15 ani, nu la adulti

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stiu cu e, am si eu cateva colege care pur si simplu vor sa fie pipaite si calarite la propriu.
Asta e, asa au fost crescute, parintii le-au lasat sa face ce vor ele, si acum le pipaie baieti si dupa mai si prefac ca vai domne ce a mai pipait-o cutarescu.
Chiar azi la scoala la o colega pitipoanca ca altfel nu pot sa ii zic, au venit 3 baietii mai mari sa rada de ea, ii puneau chipsuri in cap, ce mai isi bateau joc de ea, dar ea desigur ca nu avea nici o problema ca doar doar o sa o pipaie toata ziua.
Oricum as putea sa scriu despre asta pana maine dar nu ar citi nimeni asa ca parerea mea e ca nu e deloc frumos sa faci asta, nu e frumos din partea fetelor ca ii provoaca pe baieti, nu e frumos din partea baietilor ca se poarta ca niste catei in calduri.

| DakotaRoyse a răspuns:

Să facă cine vrea ce vrea, dar nu în public. Eu dau vina pe hormoni, curiozitate, şi uneori părinţi prea stricţi. Dar cel mai des pe educaţie precară în legătură cu bunul simţ de care ar trebui să dispună fetele, şi de abţinerea de care ar trebui să dispună băieţii.

| doarEu001 a răspuns:

Pana la 13-14 ani eu zic ca e ok sa se rezume la pupici pe obraz, mai tarziu sarut si strans de manute, apoi dupa 15 ani sa mai avanseze la pipait si mult mai tarziu la sex.dar cum, in ziua de azi, adolescentii sunt foarte curiosi, hormonii zburda, trec repede la fapteoh go on toti trecem prin copilarie, adolescenta, doar ca e frumos ca toate sa se faca la timpul lor.dar vremurile s-au schimbat mult si e pacat sa vezi cum unii copii stiu mai multe despre sex decat despre jocurile copilariei.