| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aplicarea uleiului de masline simplupe fata si par,dar mai ales pe fata? De cate ori pe saptamana pat aplica acest "tratament" daca am tenul uscat? Si inca ceva, stiti ceva in legatura cu inchiderea porilor de pe fata? Mi se vad ca niste gaurele pe obraji...cred ca sunt pori deschisi, doar ca le am tot timpul.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Ii ciudat,ca daca ai pori deschisi nu poti sa ai tocmai tenul uscat,uleiul de maslina este ok daca il lasi pe pielea uscata,poti sa il folosesti si ca demachiant,are proprieteti hidratante,pentru parul uscat,fata uscata,poti sa-l folosesti odata pe zi,daca ai ten uscat, nu are ce rau sa-ti faca, pori deschisi ii poti inchide cu gheata, si ti se inchid imediat dar daca te expui la caldura, e ceva lotiune de la bioderma pentru pori dar e destul de scumpahttp://www.youtube.com/watch?v=9oJQMDPUhx4 un video ce-ti arata mai detaliat toate proprietetile uleiului de masline

2 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

Uleiul de masline esti cea mai naturala"crema" cu care ai putea sa te dai pe fata.Iti face foarte bine, continua sa il folosesti.Il poti folosi de 2-3 ori pe saptamana.Tot asa de bine ai putea folosi si miere de albine.Acele gaurele de pe braji vor disparea dar ai nevoie de rabdare.Foloseste in continuare uleiul de masline, rau nu iti poate face in nici un caz!

| Birlik65 a răspuns:

Oricand si oriunde poti folosi uleiul de maslime, dar nu in cantitati industriale...se poate si bea in fiecare zi pe stomacul gol 2-3 lingurite..este extraordinar!