| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cosmeticele naturale? Exista asa ceva sau sunt doar niste trucuri de ale producatorilor? Imi poate recomanda cineva vreo firma de cosmetice naturale? As vrea sa imi schimb toate cosmeticele pe care le am cu unele de calitate, naturale!

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Ideal ar fi să folosim cosmetice fără parabeni- cei de la Elmiplant au nişte produse accesibile. Eu mai utilizez un demachiant şi un gel abraziv pentru baie cu cedru de la Natura Siberica (produsele sunt cam scumpe, e drept, dar e o încăntare să le foloseşti). Te poţi informa şi tu aici http://www.cosmeticaverde.ro/91,0,natura-siberica-active-organics.html
O zi cu zâmbet să ai!

| AndraNicoleta a răspuns:

Cand spui cosmetice naturale presupun ca te referi la creme, sampoane, balsamuri si etc, nu la farduri, rimeluri si rujuri.
Nu sunt 100% naturale, insa sunt mai naturale decat cele obisnuite.
Cat despre o firma anume nu stiu ce sa-ti spun...fiecare are si plusuri si minusuri. Insa iti recomand un site de pe care imi fac eu comenzi si sunt multumita de produse.
http://www.cosmeticenaturale.ro/produse_cosmetica/Ten/index-ro.html

Nuami bine!

| yellowalien a răspuns:

Exista, dar nu sunt produse de firme renumite (sau daca sunt, is incredibil de scumpe). Cauta pe google bloguri ale producatorilor din orasul tau. Cel putin creme, sapunuri, parfumuri naturale ai sa gasesti. Spor la cautat!
PS: http://sapun-naturalhandmade.blogspot.com/ asta e blogul de pe care imi mai comand eu cate ceva.

| Lolypop_4017 a răspuns:

NU exista cosmetice naturale, crede-ma! Daca vrei sa iti protejezi fata de posibile iritatii / efecte adverse te sfatuiesc ca dimineata, dupa ce te sfeli pe fata sa aplici o reme hidratanta. Deasemenea, daca buzunarul iti permite, foloseste clinique, d&g, dior sau ceva mai acc4esibile cele de la sensi clue ( intreaba farmacista si ea iti va da cele mai bune sfaturi ). Nu spun ca aceste cosmetice sunt 100 % naturale dar, te asigur ca nu iti ataca fata.

| missoriginal a răspuns:

Eu una folosesc cosmetice de la yves rocher.
Este o firma din Franta care are cosmetice cat de cat naturale si care fac ce promit.
Imi plac mult parfumurile deoarece nu contin alcool si persista bine.Cremele de maini si de picioare le ador:x, sunt fenomenale...
de geluri de dus nu mai spun...am o gramada(12 in total)le ador mai ales pe cel de vanilie,cafea,cacao,zmeura, mure si altele.,
Fardurile sunt foarte pigmentate si nu se strang, au rezistenta buna.
Fonduri de ten.mmm...am doar unul si pot spune ca acopera bine si arata foarte natural.
Am 2 demachiante pentru ochi sensibili cu albastrele si curata machiajul foarte bine si imi place mult pentru ca nu ma ustura ochii de la el.
As putea continua insa iti las link-ul site-ului;
http://www.yves-rocher.ro/control/category/~category_id=exclusive
mai sunt si avantaje spre exemplu poti recomanda o prietena si ca rasplata pentru recomandare poti comanda orice produs din catalog indiferent de valoare
si primesti cate un cadou sau mai multe la fiecare comanda.