| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele, fete sau băieți, care poartă des hanorace cu gluga pusă pe cap?
Cum le-ați putea defini personalitatea?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Persoane mai inchise in ele, introvertite mai mereu in lumea lor si cu gandurile lor. Care nu vor sa se afiseze si cu cat sunt mai acoperite, cu atat mai bine, se simt mai lejer cand ies pe strada asa. Acum de exemplu, persoanele mai anxioase se simt mult mai bine si mult mai lejer cand poarta masca. (bine. asta de fapt este un plus pentru ei). Teorie care mi-o confirma si moda aia care era acum cativa ani cand foarte multe fete isi faceau poza care avea un filtru ce continea o masca la gura, ori de caine, de pisica, sau de ce vrei tu. Mi se pare ca pe snapchat se putea face asta. (sper ca-ti amitesti).
Mai poate semnifica si stari de melanconie si seriozitate maxima.
Toate astea sunt valabile doar daca afara nu este vreme urata.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nicicum, pur si simplu.

Poate asa le place sa stea, poate le este frig. Poate ca ei considera ca asa este mai "cool" desi nici eu nu au o explicatie exacta de ce fac asta. Sau poate sunt aurolaci.

Dar in sinea lucrurilor, gluga se foloseste cand iti este frig sau pentru o mai multa siguranta.

Sa nu te astepti acum la raspunsuri de genul cu persoane mai singuratice, mai introvertite... ne. Daca esti introvertit si lucruri de genul, nu arati asta asa fizic, nu strigi indirect ca "vrei atentie" si te pui pe tine intr-un anumit loc. Totul tine de stil.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu daca am gluga la o haina, in momentul in care mi-e frig la urechi, o folosesc. Simplu.

| Sofer a răspuns:

Asa e stilul lor. Și eu port cel mai des hanorace cu gluga pe cap.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu ies așa să mă plimb pentru că e supercozy. Mi se pare deprimant să te definească o glugă laughing.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca un hanorac defineste o persoana. Poti sa te interesezi de cazul lui Bianca Adam aka Tequila pentru ca abordeaza acelasi subiect dupa ce a fost batuta si ea si iubitul ei. Uite cand sunt pe acasa ori prin imprejurimi si este mai racoare si eu port hanorac cu gluga. In rest doar camasa si pantofi ori blugi si un tricou. Deci nu poti spune ca sunt ''gangsta'' din cauza unui hanorac rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că le e frig la urechi. big grin

| troleibuz a răspuns:

De cand iti defineste personalitatea un hanorac cu gluga?

| StefanChriss a răspuns:

Cred ca gluga nu poate defini personalitatea cuiva. Sunt multe motive pentru care cineva poate sa poarte gluga.