| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere avetii?:*:*
http://starshiners.com/ro/costume-de-baie/costum-de-baie -beauty-turquoise

4 răspunsuri:
| xey a răspuns:

Costumu de baie e super, as vrea si eu unul, de unde se poate gasi sa cumpar si eu?

| ilcmty a răspuns:

Sunt superrrr...laughing))

| doinitza94 a răspuns:

Chiar dacă ai un ten deschis, mediu sau închis la culoare, eu îţi pot prezenta culorile care să meargă bine cu tenul tău.

1) Ten deschis

Bărbaţii si femeile din această categorie se descriu ca având părul roşcat, blond sau blond închis. Ochii sunt albaştri, verzi sau căprui. Alege culorile care merg bine cu tenul tău şi sunt relaxante pentru ochiul uman.
Culorile care te avantajează în funcţie de acest ten sunt: alb închis, albastru deschis, bej şi maro.
Culorile care nu te avantajează sunt: roşu, galben, purpuriu şi portocaliu.

2) Ten mediu

În această grupă intră de la cei blonzi la cei bruneţi. Dacă te regăseşti în acestă categorie poţi purta aproape orice. Tu poţi alege culori deschise sau închise deoarece amândouă vor contrasta cu tenul tău. În plus, îţi recomand să te bronzezi pentru a-ţi extinde gama de coloristică.

Culorile care te avantajează în funcţie de ten sunt: albastrul, bleumarin, negrul, rozul, burgundy, bej.

Singurele culori pe care trebuie să le eviţi sunt cele care sunt foarte apropiate de tenul tău. Dacă tenul tău este măsliniu evită să porţi haine de această culoare şi maronii.

Culorile care nu te avantajează sunt: maro închis, măsliniu, mov, roşu.

3) Ten închis

Cei cu tenul închis sunt bruneţi sau castanii şi au ochii căprui. Dacă eşti în acestă categorie ai nevoie de culori deschise deoarece sunt în contrast cu tenul tău.

Culorile care te avantajează în funcţie de tenul tău sunt: albul, rozul, kaki, gri deschis şi albastru deschis.

Culorile care nu te avantajează sunt: negrul, mangenta, turcoaz, verde deschis, maro închis.

Uite, pentru inceput tine cont de aceste detalii ale corpului tau! Dupa care iti spun ca costumul de baie e chiar foarte dragut, iar culoarea lui e foarte fresh si foarte potrivita pentru plaja in 2012!

| Amelya02 a răspuns:

Nu`mi place.
nu are push up si pare pentru femei peste 30 de ani