| Mario1996 a întrebat:

Ce păreri aveți despre PRP, acid hialuronic injectabil pentru probleme de ten cu riduri? A incercat cineva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am o parere proasta, fiindca dupa ce dispare efectul lor, pielea isi pierde elasticitatea si arati mult mai rau.
Odata ce incepi injectarea trebuie sa o faci la fiecare 5-6 luni si de fiecare data arati si mai rau, findca se produc modificari ale pielii.

Sa nu uitam ca exista si reactii adverse ale acestor injectii anormale pentru corpul uman, care iti pot umfla fata sau iti pot faceta fata, ochii samd.
Citeste, ca scriu medicii de asemenea reactii, cum ajung pacientii la ei...

| Mario1996 explică (pentru Violleta2022):

Te cred. Și atunci care e metoda sa scapi de riduri?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mario1996):

In primul rand eviti soarea si nu te mai expui deloc la plaja, sau in plin soare, decat cu palarie si crema de protectie UV+50, apoi folosesti creme dihratante si in ultima faza daca vrei sa scapi definitiv de ele: faci operatitii estetice.

| Mario1996 explică (pentru Violleta2022):

Ai zis că ai o părere proasta, acum zici sa fac operații estetice. Nu știi pe ce lume ești.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mario1996):

Eu ti-as recomanda sa folosesti respectul si bunul simt, ca nu ti-a bagat nimeni, nimic pe gat si nu te-a jignit nimeni.
Mi-am spus o parere sincera vis-a vis de injectarile cu acid hialuronic si mi-ai raspuns extrem de urat, semn ca esti doar un copil imatur, incapabil sa inteleaga un comentariu real.

| Mario1996 explică (pentru Violleta2022):

Du-te naibii.