| anonim_4396 a întrebat:

Ce parfum va place sa purtati vara?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Paco Rabanne
1 Million
Eau de Toilette pentru bărbați
de vreo 2 ani, inca mai am si ma dau zilnic

| mihai69 a răspuns:

Dihor.

| Drimmero a răspuns:

Am unul arabesc care e persistent, imi place cum miroase.

| dullcat a răspuns:

Un parfum nu e mai puternic in cantitate mai mica (sau nu ar trebui sa fie). Explicatia pentru care se sesizeaza diferenta se refera la conditiile de pastrare si utilizare, similare unui aliment care in cutie mica se pastreaza mai bine in frigider, spre deosebire de cantitate mai mare care se poate strica.

Linkuri foarte utile, mai ales pentru cei care pastreza parfumurile la expozitie in lumina camerelor, sau in baie la umiditate :
https://www.12note.ro/info/parfum-persistent-sfaturi-cum-sa-tina-mai-mult

https://www.notino.ro/......rfumurile/

| gabicoo a răspuns:

Eau de Poubelle by Chlotilde - dacă locuiești în Sectorul I București. Love is in the Air!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am o preferință anume, dar de obicei folosesc Karl Lagerfeld.

| 4evergentleman a răspuns:

Versace Dylan Blue, dar Eros Versace mi sa părut un masterpeace, și 2 săptămâni persista mirosul pe haine, și piele 10-12 ore dar proiecția se simțea. Am avut și Dior Sauvage,și Paco Rabanne Invictus și asta e demential. Sunt și parfumuri ieftine care miros bine, dar trebuie sa le cauți bine, și sunt și parfumuri foarte scumpe care nu ți se potrivesc, un parfum trebuie sa îl folosești și în funcție de personalitatea pe care o ai și stilul vieții. Eros Versace mi sa părut cel mai tare parfum și cel mai persistent, dar e ceva subiectiv.

| RAY a răspuns (pentru 4evergentleman):

Si in timp? si al meu tinea la inceput

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

Da,Eros Versace e un parfum demențial, varianta eau de parfum, mi se potrivea mie nu știu, depinde și de PH fiecăruia, la unul poate dura 3-4 ore la altul 8-12 ore,dar atrăgeam pe strada atenția așa de cool e parfumul. Și Paco Rabanne Invictus pe anotimpul asta e foarte cool,dar depinde de preferințe că ce îmi place mie poate ție nu îți place și nu ți se potrivește,un parfum trebuie sa se plieze și pe personalitatea ta,in descriere scrie totul,de acolo poți prelua foarte multe info in așa fel sa te ghideze ce parfum ți se potrivește dar mai întâi le testezi,mirosi, adică incepi cu testere, te duci la Mall și testezi fiecare parfum care ți se pare atrăgător și îl cumperi deși poate fi înșelător și să nu fie persistent, dar alegi unul care se va dovedi că e și persistent și că ți se potrivește. Parfumul trebuie cumpărat în funcție de eveniment, de contextul social de anotimp de mai multe detaliihappy

| RAY a răspuns (pentru 4evergentleman):

Am auzit ca in cantitate mai mica e mai puternica?

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

Da,eu am avut de 50 ml, dar nu cred că e valida aceasta improbabilitate, și ala de 100 ml e demential și persista la fel. Poate la testere este valabil dar nu e cert nici acolo.

| 4evergentleman a răspuns (pentru RAY):

E posibil sa fi se para ție dar alții să îl simtă la fel cum îl simțeai tu la început. Mergi in Mall și testeaza că ai ce alege e păcat să folosești dosr un parfum când sunt atâtea capodopere.