| IrinaAniri a întrebat:

Ce pot face din fimo, in afara de bijuterii?

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Obiecte decorative gen farfurii, cutii de bijuterii, scrumiere, vaze de flori, figurine gen "bibelou", chiar si tablouri, uite aici ceva idei http://www.youtube.com/watch?v=lmc-_pUQT_k&feature=related

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Poţi face mâncaruri în miniatură:
http://browse.deviantart.com/? qh=§ion=&q=miniature+food
(toate sunt făcute din fimo)
mărţişoare, brelocuri, alte lucruri în miniatură, obiecte decorative.

| anytzza97 a răspuns:

Pai ai multe variante... brelocuri, tablouri in miniatura, diversi nasturi pe care ii poti aplica pe bluze plictisitoare (cum voi face eu), brose tot felul de figurine dar in principal bijuterii. Eu am facut pandantive si niste trandafiri pentru cercei si inele.
Bafta! Stii cumva un lipici bun pentru a aplica trandafirul pe inel? Sau un lac potrivit pentru a le da stralucire?
Este bun cel de unghii?rolling on the floor

| IrinaAniri explică (pentru anytzza97):

Si eu caut lipici, si sa stii ca si eu am incercat cu lac de unghi si iese chiar bine, mai ales daa dai mai multe straturi si ai un lac mai bun

| anytzza97 a răspuns (pentru IrinaAniri):

Ok,merci! Incerc cu lac de unghii!
big grin

| ChocoMilk a răspuns:

Poti sa faci martisoare, papusi si diferite lucruri, Ceasca mica