| pynnk a întrebat:

Ce pot face impotriva tenului gras?sad

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimbi samponul apoi treci pe la mine sa iti inspectionez parul si probabil mai facem o exceptie.

| pynnk explică (pentru mgtow):

Am probleme cu tenul nu cu parul.dar iti multumesc oricum pentru raspunshee hee

| Taniusha_6138 a răspuns:

Gel de la garnier, eu il folosesc la moment e foarte bun)

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Sa-l tai cu cutitul laughing (glumeam) am auzit ca exista unele creme petru aceasta cauza

| akaleesh20 a răspuns:

Spala-l cu un sapun cu pH neutru si nu folosi creme grase(il vei ingrasa si mai rau). foloseste apa pentru ten(tonic, revitalizant) si daca ai cosuri nu le stoarce. Daca dispui de bani mergi la salon acolo vor sti ce-i de facut mai binehappy

| akaleesh20 a răspuns:

Mda... la fel cum si eu pe tine. ne-am pricopsit unul cu altul. ce sa fac daca imi place sa ajut si scriu repede?

| Printzess a răspuns:

Buna:* sterge`te pe fiecare seara cu servetele umede...da`ti cu crema de fata si exista pe la oriflame niste lotiuni tonificante pentru ten gras nu sunt scumpe:* sper ca am putut sa te ajut

| Jazzberry12 a răspuns:

Tenul gras are si avantaje big grin ridurile apar mult mai tarziu decat in cazul unui ten uscat, sensibil de exemplu. Recomandat ar fi sa il cureti dimineata si seara de impuritati. Poti sa folosesti si un exfoliant o data pe saptamana, dar nu exagera. Sunt multe masti si retete naturiste care te pot ajuta. De exemplu, pe post de exfoliant poti folosi malai sau zahar. Poti face bai de musetel pentru deschiderea porilor, iar apoi sa folosesti exfoliantul. Inchei procesul cu o crema potrivita. Sper ca am fost de folos happy

| Bittza a răspuns:

Poti sa iti faci regulat de 2 ori pe saptamana masti cu zeama de lamaie amestecata cu/ fara putin miere cum doresti happy.