| AngelOnEarth a întrebat:

Ce pot face pentru a avea unghiile mai tari si pentru a-mi creste mai repede? Dar vreau sa-mi spuneti din proprie experienta, nu din auzite. fundita pentru cel mai bun raspuns!

12 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Eu nu fac nimic sa-mi creasca unghiile mai repede, insa folosesc pentru intarirea lor ser intaritor de la oriflame( asta de cateva ori pe luna) si intaritor de unghii de la Avon( cel Gold, cu aur cicabig grin) oriqm e foarte bun si unghiile mele erata perfectbig grin bineinteles ca peste intaritor am aproape intotdeuana ojalaughing da'acum asta ebig grintongue

| ciufiXXXXXX a răspuns:

Asta e micul meu "truc" in cresterea unghiilor. le tai scurt apoi le pilez pentru a le da o forma buna. apoi le pilez in fiecare seara(prin asta elimini stratul de unghie "moarta" si le conferi tarire si le ajuti sa creasca mai repede si plus sa aiba o forma muult mai frum). eu saptamana trecuta le-am taiat iar acum deja le am foarte lungi.incearca.funditza?batting eyelashes

| midnight a răspuns:

Inca nu am experienta dar in curand o sa capat. deocamdata nu pot sa zic decat ca AM AUZIT ca exista un fel de lac de unghii cu vitamina E care cica ar fi foarte bun pentru unghii(am auzit de la o sursa de incredere). banuiesc ca se gaseste la farmacii sau la plafar...saptamana viitoare o sa ma duc prin piata sa caut si te anunt daca este bun de ceva. totusi mi se pare destul de tare ca un lac de unghii sa nu dauneze unghiilor ba chiar sa le faca bine. din experienta proprie iti spun ca daca vrei ca foarma unghiilor talesa para alungita trebuie sa iti tai pielitele alea de deasupra unghiei(stai linistita, ca nu doare) si sa o lasi mai moale cu ojele si acetona. te anunt daca mai gasesc ceva.

| andreuxxaa9095 a răspuns:

Din propria experientza! Tine unghiile odata pe saptamana in ulei de masline caldutz cam 10 min... apoi da`le cu tratamentul pentru cresterea unghiilor de la avonn. nu este scump si este foarte foarte bun! mie mi-a regenerat unghiile dupa ce le-am tinut false, cam o luna. 100% unghiile cresc mai tari! si mai repede!winking. succes:*

| IcsD a răspuns:

Stiu de la prof mea de biologie ei ii placea ft mult sa aiba grija de ea:X
Storci lamaie si amesteci cu ulei de masline. amesteci bine si dai pe unghii...
F?

| AngelOnEarth explică:

@midnight Astept mai multe detalii despre lacul de care spui. Imi poti da un mesaj pe privat. In legatura cu cuticulele, nu mi le tai pentru ca vor creste mai repede, in schimb am auzit ca exista un betisor din lemn de portocal cu care le impingi spre baza unghiei si nu se mai vad. Deocamdata nu am gasit prin imprejurimi, dar am de gand sa mai caut prin oras.

Mersi oricum pentru sfaturi! Te pup!

| AngelOnEarth explică:

@larysa Am auzit si eu de intaritorul de la Lady's, dar imi poti da mai multe detalii, adica numele si pretul aproximativ? Poate imi voi cumpara si eu...

Mersi mult de sfaturi!

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

winking Eu de fiecare data inainte sa ma dau cu oja ma dau mai intai cu lac cu proteine si imi intareste unghiile si nu se mai rup atat de repede, chiar deloc, si le ajuta sa si creasca mari si frumoasee :X:Xlove struck

| larysa_4174 a răspuns:

Eu am folosit un tratament de la farmacie am dat 32 lei pe el si au crescut ceva mai repede decat de obicei...si am mai folosit un intaritor de la lady's (dupa prima folosire am fost dezamagita dar de la a 3 a am vazut ca este bun, aveam unghiile f moi si acum st tar)sper ca iti st de folos

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Te dai cu mai multe straturi de oja...

| Mariiko a răspuns:

Eu mi le-am dat cu un lac de intarire. si am avut grija de ele : le tineam la o anumita forma, le curatam zilnic, si cam atat

| monikka a răspuns:

Asta este din propria experienta.Baga unghiile in zeama de lamaie, si ulei de masline... dar nu in amandoua deodata, Odata una odata una.Merge.succes.